You are currently viewing Sklep plastyczny alternatywą po studiach

Sklep plastyczny alternatywą po studiach

Absolwenci kierunków artystycznych na studiach bardzo często nie mogą odnaleźć się na rynku pracy z nabytymi przez siebie umiejętnościami. Nie ma bowiem zapotrzebowania na przykład na malarzy, a grafików potrzeba o wiele mniej, niż jest w Polsce wykształconych w tym kierunku osób. Na szczęście są pewni kreatywni młodzi ludzie, dla których wyzwanie ze znalezieniem pracy stało się powodem stworzenia czegoś swojego.

Sprzedaż farb pomysłem na biznes po studiach

sklep z farbami dla plastykówNie od dziś wiadomo, że dla bardzo dużej części ludzi praca na etacie nie jest najlepszym rozwiązaniem. Ludzie poszukują swobody działania i niezależności wraz z wyższymi zarobkami. Takie możliwości daje założenie własnej działalności gosdpodarczej. Pośród licznje grupy młodych ludzi, decydujących się wejść w świat małego biznesu, znalazła się pewna licencjonowana malarka. W pobliżu swojej starej uczelni otworzyła ona sklep z farbami dla plastyków, w którym po kilku miesiącach znalazł się szerszy asortyment, wychodzący poza tematyke malarstwa. Wiedza i doświadczenie w dziedzinie malarstwa spowodowały, że dziewczyna idealnie wpisała się w potrzeby studentów, a jej działalność z dnia na dzień prężnie się rozwija. Jak zapowiada właścicielka sklepu, w przyszły roku powstaną takie same sklepy w różnych miastach polski. Wszystkie zaopatrzone w dobrej jakości farby i inne materiały do twórczości. Nie zabraknie tam też ciekawych zniżek i rabatów, które zachęcają do częstego odwiedzania sklepu. 

Ukończenie studiów niekoniecznie musi oznaczać zmaganie się na rynku pracy. Wystarczy dobry pomysł, trochę odwagi i przedsiębiorczości, i można poprowadzić własną działalność. Działanie z pasją napędza sukces, czego idealnym przykładem jest młoda absolwentka malarstwa i jej sklep z narzędziami do twórczości plastycznej.