You are currently viewing Smart Home – głowica do sterowania ogrzewaniem

Smart Home – głowica do sterowania ogrzewaniem

Właściwe, inteligentne ogrzewanie budynku pozwala nie tylko domownikom, pracownikom lub gościom poczuć się komfortowo, ale ma ono również znaczenie w kwestii oszczędzania pieniędzy. Właśnie dlatego w inteligentnych domach montuje się głowice termostatyczne, którymi można sterować zdalnie i za ich pomocą ustawiać wybraną temperaturę w konkretnym pomieszczeniu.

Jak głowice termostatyczne wpływają na ogrzewanie?

głowica termostatyczna wifiWarto przede wszystkim poznać mechanizm, na podstawie którego głowica umożliwia zdalne sterowanie ogrzewaniem. Jest to nic skomplikowanego, gdyż używa się do tego sieci Wi-Fi – urządzenie łączy się ze specjalną bramką Wi-Fi (którą z reguły należy zakupić oddzielnie), a także z wybranym telefonem, na który trzeba wcześniej zainstalować dedykowaną aplikację. Taka głowica termostatyczna WiFi może mieć ustawianą temperaturę ręcznie lub zdalnie, na przykład z innego pomieszczenia, a nawet spoza budynku. Kilkoma kliknięciami można dostosować ilość stopni w pokoju dziecka, sypialni czy pokoju gościnnym. Nie trzeba zatem odchodzić od stołu czy wstawać z łóżka, aby mieć pewność odpowiednio dopasowanej temperatury. Jest to przydatna funkcja, która pozwala osobom wracającym do swojego mieszkania ogrzać pomieszczenie, zanim jeszcze wejdą do budynku. Co więcej, niektóre z systemów wyposażone są również w moduł umożliwiający ustawienie harmonogramu ogrzewania. Tym sposobem można w łatwy sposób zadecydować, w jaki dzień i o której godzinie w pomieszczeniu będzie konkretna temperatura.

Wybór takiego systemu Smart Home to maksymalny komfort i oszczędność na ogrzewaniu. Są to urządzenia precyzyjne i w większości sprawdzone, dlatego nie będzie problemu z ustawieniem odpowiedniej temperatury. Sam montaż i konfiguracja systemów również nie powinna sprawiać kłopotów.