You are currently viewing Specjalista od izolacji pianką

Specjalista od izolacji pianką

Mój tata pracuje od zawsze w budownictwie. Zaczynał oczywiście od ciężkich prac fizycznych, dlatego do dziś jest mocno umięśniony i ma ogromne, spracowane dłonie. Potem został już kierownikiem budowy, musiał bardziej zarządzać zasobami ludzkimi.

Izolacja pianką – najskuteczniejsza metoda ocieplania

izolacja piankąJednak czasem wykonywał dalej te same prace wykończeniowe, co dawniej – na przykład ocieplanie pianką. Zawsze jak byłam mała to zabierał mnie ze sobą na budowę i czasami pozwalał na ocieplenie poddasza pianką. Raczej nie musiał po mnie poprawiać, ponieważ nie jest to trudne, a mnie zawsze podobało się to, w jaki sposób ta pianka ociepla dom. Tata zawsze opowiadał mi co nieco o swojej pracy. O piance usłyszałam dużo ciekawostek, takich jak ta, że izolacja poddasza pianką jak dotąd jest najskuteczniejszą metodą ocieplania. Podobno wata się do niej nie umywa. Gdy byłam starsza, to coraz rzadziej zaglądałam do taty, kiedy pracował. Miałam swoich znajomych i swoje sprawy, które zabierały mi większość czasu za dnia. Jednak od dłuższego czasu odczuwałam pewną nostalgię, kiedy przypominałam sobie jak dawniej cieszyła mnie izolacja pianką. Postanowiłam odwiedzić tatę w pracy. Przyjechałam autobusem na budowę i przeszłam pomiędzy pracownikami, którzy byli zdziwieni moją obecnością, tym bardziej, że nie miałam kasku. Ale ja zmierzałam prosto do blaszanego biura, gdzie mój tata siedział nad stertą papierów i pochylał się z wyrazem troski na twarzy.

 

Gdy weszłam, podniósł głowę i zaskoczony spytał, czy coś się stało, na co ja podbiegłam go przytulić i powiedzieć, że po prostu chciałam odwiedzić swojego staruszka w pracy. Uśmiechnął się, a ja zwróciłam uwagę na to, że ma coraz więcej siwych włosów na skroniach i rozległą sieć zmarszczek pod oczami. Spytałam, o której kończy pracę i zapowiedziałam wspólny wypad na kawę.

Zainteresowanym ocieplaniem pianką polecam link piana-izolacja-warszawa.pl