You are currently viewing Sposoby spędzania przez dzieci czasu wolnego

Sposoby spędzania przez dzieci czasu wolnego

Dzieci uwielbiają bawić się w grupie. Lubią spędzać czas z rówieśnikami na przeróżnych zabawach. Są to głównie gry na świeżym powietrzu. Jednak kiedy pogoda nie dopisuje, można spędzić czas na wesołej zabawie w domu. Jednym z najlepszych sposobów na spędzanie przez dzieci wolnego czasu jest granie w różnego typu gry edukacyjne.

Gry edukacyjne świetną zabawą dla dzieci

gry edukacyjne dla dzieci - zgadulaDo zabaw edukacyjnych należą głównie gry strategiczne, informacyjne, planszowe itp.. Tego typu gry są polecane przez pedagogów i psychologów jako jedna z form nauki poprzez zabawę. Dzięki łamigłówkom oraz grom strategicznym dziecko może ćwiczyć pamięć, rozwijać umiejętności logicznego myślenia, a przede wszystkim zdobywać wiedzę o świeci i ludziach. Jednym z takich gier są gry edukacyjne dla dzieci – zgadula. Jest to rodzaj zabaw, który opiera się na odgadywaniu różnego rodzaju zagadek. Najczęściej w formie rymowanek, pobudzają mózg dziecka do myślenia i kojarzenia faktów. Przeznaczona jest zazwyczaj dla młodszych dzieci do około 7 lat. Może w nią grać dwie, ale i kilka osób. Pytania dotyczą zazwyczaj zwierząt, roślin, postaci, zawodów czy potraw, jednak są tak dobrane, aby nazwy były najmłodszym graczom znane. Gra zawiera kartoniki z pytaniami lub wierszykami, na których odwrocie umieszczona jest odpowiedź najczęściej w postaci rysunku. Każda osoba kolejno dostaje pytanie, jeśli odpowie poprawnie zdobywa punkt, wygrywa oczywiście osoba z największą ilością udzielonych poprawnie odpowiedzi.

W grę edukacyjną zgadula można grać nie tylko w domu, ale zabrać ją można również na podwórko lub na piknik rodzinny. Dzieci mogą w nią grać nie tylko z rówieśnikami, ale także z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem. Każde dziecko lubi rymowanki są one dla nich wspaniałą rozrywką.