You are currently viewing Sprawdzone środki odstraszające kleszcze

Sprawdzone środki odstraszające kleszcze

Każdy pies uwielbia biegać po lasach i wysokich łąkach, w których czuje się fenomenalnie. Jednak nie jest świadomy, iż może tam napotkać na takie niebezpieczeństwo jak kleszcz, który przenosi szkodliwe choroby. W związku z tym jako właściciele musimy zadbać o to, by nasze zwierzę było chronione przed ugryzieniem tego insekta.

Metody na odstraszanie kleszczy u psa

ochrona przeciw kleszczom dla psaJeżeli nasz pies jest bardzo intrygowany leśnymi wędrówkami bądź zaciekle buszuje w zbożu musimy wiedzieć, iż czai się tam wiele niebezpieczeństw, a w szczególności kleszcze. Roznoszą one nie tylko boreliozę, ale i inne choroby. Przez co tak ważna jest ochrona przeciw kleszczom dla psa. W obecnych czasach mamy ogromny wybór środków zabezpieczających takich jak spreje czy proszki, które aplikujemy każdego dnia przed spacerem. Jeśli jednak nie chcemy codziennie wczesywać substancji w futro naszego zwierzaka wystarczą krople spot on nakładane na lędźwie oraz kark raz w miesiącu. Ciekawą opcją są również obroże, dzięki którym przez 3 do 6 miesięcy nasz zwierzak będzie chroniony środkami naturalnymi albo chemicznymi. Jeśli jednak nie mamy pewności do tych metod, a parę razy dziennie idziemy lasem z naszym czworonogiem to warto zapytać naszego weterynarza o to czy nie przepisze pupilowi leków. Dzięki nim będziemy o wiele bardziej pewni, że nasz zwierzę nie będzie narażone na problemy wynikające po ugryzieniu kleszcza. To bardzo odpowiedzialne postępowanie.

Gdy jesteśmy zainteresowani pełną ochroną naszego psa przed różnymi sytuacjami nagłymi warto pomyśleć przede wszystkim o roznoszących choroby kleszczach. Dzięki stosowaniu produktów odstraszających, które z łatwością nabędziemy w sklepach zoologicznych, możemy mieć pewność, że skutecznie ograniczamy niekorzystne sytuacje.