You are currently viewing Sprzątanie klatek w Poznaniu

Sprzątanie klatek w Poznaniu

 

Każdy budynek wielopiętrowy – niezależnie od tego, czy jest to blok mieszkalny, czy też biurowiec – wyposażony jest w przynajmniej jedną klatkę schodową. Bez względu na to, ile klatek schodowych znajduje się w danym budynku, zwykle swojego rodzaju wyzwaniem jest to, kto będzie odpowiedzialny za utrzymanie ich w wymaganej standardami, czystości.

Czyste klatki schodowe

sprzątanie klatek schodowych - PoznańW przypadku wspólnot mieszkaniowych, za klatki schodowe na określonych poziomach odpowiadają najczęściej mieszkańcy danego piętra, którzy wymiennie dokonują czynności mających na celu utrzymanie w odpowiedniej czystości danego fragmentu klatki schodowej. Czasami wynajmowana jest firma, która będzie odpowiadała za regularne sprzątanie klatki schodowej. Tego typu praktyka częściej zdarza się jednak w przypadku biurowców, w których znajduje się jedna lub większa liczba firm. Jeśli chodzi o sprzątanie klatek schodowych – Poznań jest miastem, w którym działa całkiem duża liczba firm specjalizujących się w realizacji profesjonalnych usług sprzątających. W przypadku sprzątania klatek schodowych, firmy najczęściej dobierają odpowiednie preparaty, które najlepiej sprawdzą się podczas sprzątania klatki schodowej zrealizowanej z konkretnego materiału wykończeniowego. Inne preparaty wykorzystywane są w przypadku czyszczenia marmuru, inne zaś w momencie, gdy podłoga klatki schodowej wyłożona jest płytkami podłogowymi.

Preparaty czyszczące muszą być dobrane nie tylko pod względem gwarancji czystości, ale również ze względu na bezpieczeństwo, jakie muszą zapewniać. Nieodpowiednio dobrane preparaty czyszczące mogą spowodować pojawienie się śliskich miejsc na powierzchni podłogi, co może być zaś swojego rodzaju zagrożeniem dla osób, które będą poruszały się po klatce schodowej.