You are currently viewing Stoły do profesjonalnego stanowiska pracy

Stoły do profesjonalnego stanowiska pracy

  • Post author:
  • Post category:Usługi

Przestrzenie robocze w nowoczesnych zakładach naprawczych i warsztatach mechanicznych od dłuższego czasu przestają być starego typu drewnianymi stołami, ciężkimi i podatnymi na uszkodzenia. Zastępowane są one przez stoły ze stali i tworzyw sztucznych, mające mnóstwo udogodnień ułatwiających wykonywanie zadań.

Najnowocześniejsze stoły do stanowisk pracy

stoły warsztatoweNowoczesne stoły przede wszystkim wyposażane są w oświetlenie przestrzeni roboczej. Dobre oświetlenie pozwala nie tylko wykonywać znacznie precyzyjniejsze zadania, ale również nie wywołuje zmęczenia oczu po długotrwałym wykonywaniu zadań. Nowoczesne stoły warsztatowe mają również możliwość podłączenia wielu urządzeń elektrycznych i narzędzi automatycznych. Mają bowiem zaczepy, służące właśnie w tym celu, ustawione po bokach stołu, oraz wysięgniki dzięki którym możliwe jest wykonywanie pracy w sposób o tyle bezpieczny co precyzyjny. Zaczepy na narzędzia mogą być z powodzeniem używane do montażu automatów produkcyjnych czy wszelkiego rodzaju wyposażenia dodatkowego. W zależności od modelu, stół warsztatowy może mieć całkowicie stalową powierzchnię roboczą, lub też posiadać przestrzeń z samopoziomującego tworzywa sztucznego, które usuwa większość uszkodzeń i ubytków po pracy pod wpływem temperatury. Owe stoły są więc nieporównywalnie bardziej trwałe i znoszą doskonale największe uszkodzenia, mogące całkowicie zniszczyć drewniany stół.

Mogą być również używane podczas pracy z użyciem preparatów chemicznych, gdyż stal z której wykonany jest stół jest często malowana fabrycznie farbami ochronnymi i antykorozyjnymi. Dla zwiększenia komfortu pracy, stoły mają wiele szuflad z wygodnymi przegrodami, w których pracownik może składować narzędzia i części niezbędne podczas wykonywania zadań.