You are currently viewing Świat bram

Świat bram

Przy wyborze bramy nie możemy zwracać uwagi tylko na jej wygląd, bo jej podstawową funkcją jest zapewnienie nam bezpieczeństwa. Należy zwrócić szczególną uwagę na jej wykończenie, materiał, z jakiego jest wykonana oraz sposób jej zamykania.

Któremu producentowi bram zaufać?

producent bramPrzed zakupem bramy musimy się zastanowić, czy chcemy kupić przesuwną czy rozwieraną. Bramy rozwierane dzielą się na jednoskrzydłowe i dwuskrzydłowe. Są ta zazwyczaj bramy otwierane ręcznie na rygiel, a nawet i kłódkę. Ale jeśli nie chcemy się fatygować i wysiadać z samochodu za każdym razem, by otworzyć lub zamknąć bramę, możemy zamonotować system otwierający. Do skrzydeł i słupków trzeba przymocować elektryczne siłowniki, a potem jużmożna się cieszyć z otwierania czy zamykania bramy pilotem z wnętrza naszego pojazdu kołowego. Nie trzeba się bać, co się stanie, gdy wysiądzie silniczek lub zabraknie prądu – w takiej sytuacji bramę po prostu otiwera się ręcznie. Brama przesuwna ma tę przewagę nad rozwieraną, że nie trzeba myśleć o miejscu potrzebnym do jej otwarcia. Wystarczy ustawić ją tak, by skrzydło chowało się całkowicie i nie zachodziło na furtkę. Każdy producent bram ma w swojej ofercie wiele modeli bram przesuwnych, w tym te przesuwne i szynowe. Jeśli zdecydujemy się na bramę wjazdową wyposażoną w szyny, musimy pamiętać, że w zimie i jesienią będziemy musieli się z nią trochę mocować, gdyż błoto, śnieg lub liście blokują rolki i trzeba usunąć przeszkody, by pojechały dalej.

Bramy są dostępne w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Każdy znajdzie coś dla siebie – wielbiciele drewna, zwolennicy solidnych, żeliwnych czy metalowych bram, pasjonaci bram stylizowanych czy też osoby, które przede wszystkim stawiają na bezpieczeństwo i dla których wygląd jest sprawą drugorzędną.