You are currently viewing Świetna akcja uczniów – naprawianie i renowacja starych pomników

Świetna akcja uczniów – naprawianie i renowacja starych pomników

Dawno już nie przeczytałem w gazecie wiadomości, która tak pozytywnie nastawiłaby mnie do życia. Okazało się, że dzieci z lokalnej szkoły podstawowej postanowiły w ramach wolontariatu wziąć się za pomoc w utrzymaniu cmentarzy. Czy nie było to słodkie i urocze?

Jak jednak wyszła im ta akcja naprawiania i renowacji pomników?

naprawa i renowacja starych pomników w SzczecinieOkazało się, że w akcji dodatkowo wzięło udział bardzo wielu dorosłych, w tym ludzie, którzy znają się na rzeczy. Postanowili oni w ramach czynu społecznego zająć się również pomnikami, o których ludzie zdążyli już zapomnieć. Na co dzień wykonywali oni tego typu pracę zawodowo, dlatego też wiedzieli w jaki sposób należy obchodzić się z pomnikami. Widziałem zdjęcia z tego, jak wyszła cała ta operacja. Okazało się, że efekt był powalający – stare i zniszczone pomniki wyglądały teraz niemalże jak nowe. Po tej akcji rozpoczął się prawdziwy boom na usługi tych firm – naprawa i renowacja starych pomników w Szczecinie ruszyła pełną parą. Pomijając to, że cała ta akcja była świetnym czynem społecznym, to dodatkowo osoby biorące w niej udział zyskały bezpłatną reklamę. Teraz gdy ludzie dowiedzieli się o istnieniu takich firm od razu zaczęli zamawiać ich usługi do pomników należących do członków ich rodzin. Gdy tylko okazało się, że razem z dziećmi można sprawić, że miejskie cmentarze mogą zacząć wyglądać zupełnie inaczej niż wcześniej, a do tego nie jest to wcale takie drogie, ludzie przekonali się do renowacji pomników. Akcja ta została powtórzona w przyszłości na innym szczecińskim cmentarzu – dzieci również w tym przypadku tłumnie przyszły by zadbać o zapomniane groby.

Po tych akcjach można przyznać jedną rzecz – cmentarze wyglądają teraz o niebo lepiej, niż wcześniej. Zapomniane groby zostały odnowione, tymczasem groby, które dotąd były uszkodzone zostały kompletnie naprawione. Akcja ta miała same plusy.