You are currently viewing Systematyczne odrobaczanie psa u Weterynarza

Systematyczne odrobaczanie psa u Weterynarza

Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od początku świata i stanowią nieodłączną część naszego życia. Ludzie mają lub będą mieli pupilka w swoim domu, to tylko kwestia czasu, kiedy poczujemy nieodpartą chęć przygarnięcia zwierzęcego towarzysza życia.

Co warto wiedzieć o usługach Weterynarza?

Weterynarz

Upodobania ludzi są różne, niektórzy preferują tylko psy i koty, inni ptaki, świnki morskie, króliczki a nawet węże i pająki. Najważniejszym przesłaniem łączącym człowieka i zwierzę jest stwierdzenie „ w cierpieniu zwierzęta są nam równe”, odczuwają ból i strach tak samo jak człowiek. Dlatego jeżeli zachorują musimy otoczyć je opieką i udać się do lecznicy w Rembertowie, gdzie weterynarz podda ulubieńca kompleksowym badaniom, jeżeli będzie taka potrzeba zaordynuje leki i pouczy jak pielęgnować naszego zwierzaczka. Profilaktyka jest metodą zapobiegawczą, dlatego musimy dbać o regularne odrobaczanie zwierząt, aby uchronić je przed nieprzyjemnymi konsekwencjami i narażeniem nas na zarażenie się pasożytami. Moja kotka zachorowała na biegunkę, weterynarz w przychodni weterynaryjnej w Wawrze pobrał próbkę do badania i okazało się, że ma giardię lamblię, wdrożył leczenie i udało się pozbyć tego pasożyta, którym niestety mogą zarazić się ludzie, dlatego trzeba dbać o higienę. Następnym niebezpiecznym pasożytem jest tasiemiec i dotyczy to zarówno psów i kotów, ten robak dostaje się do organizmu zwierzaka przez pchły, które połyka podczas drapania. Jest jeszcze wiele przykładów takich zagrożeń, dlatego trzeba zadbać o systematyczne odrobaczanie zarówno przewodu pokarmowego zwierzaka, jak też jego sierści. Tylko weterynarz Sulejówek zaleci skuteczne leki, dlatego wizyta w najbliższej lecznicy w Sulejówku uchroni nie tylko twojego pupilka, ale także ciebie przed atakiem tych bardzo niemiłych pasożytów.

Będąc dumnym właścicielem pieska wybieramy dobrego specjalistę, którym jest weterynarz z pasją i wielkim sercem dla zwierząt.