You are currently viewing Szybki demontaż eternitu z dachu

Szybki demontaż eternitu z dachu

  • Post author:
  • Post category:Usługi

 

Gdy nasi rodzice czy dziadkowie decydowali się na wybudowanie swojego wymarzonego domu to bardzo często bywało tak, że jako poszycie dachowe stosowano eternit. Był to niegdyś materiał stosunkowo tani oraz najłatwiej dostępny ze wszystkich pozostałych używanych do pokrywania dachów. Niemniej jednak z czasem okazało się, że jest materiał bardzo szkodliwy dla naszego zdrowia.

Skuteczna utylizacja eternitu

prawidłowa utylizacja azbestuPopularność eternitu była niegdyś naprawdę bardzo duża. Świadczyć może o tym nawet to jak dużo obecnie budynków możemy spotkać, które są właśnie eternitem pokryte. Jednak do 2032 roku wszyscy właściciele budynków, na których jeszcze zalega eternit będą zmuszeni do jego zdemontowania. Jednak pod żadnym pozorem nie możemy robić tego samodzielnie. Cały problem związany z eternitem polega na tym, że jest on wykonany z włókien azbestowych, które działają szkodliwie na nasz układ oddechowy. W związku z tym przy niewłaściwym obchodzeniu się z tym materiałem może dochodzić do podnoszenia się pyłu azbestowego co będzie jeszcze bardziej niebezpieczne. Prawidłowa utylizacja azbestu musi odbywać się przy udziale specjalistów. Dysponują oni najróżniejszym sprzętem, który bardzo skutecznie może radzić sobie z neutralizowaniem drobinek azbestu znajdujących się w powietrzu podczas demontażu. Kluczowym elementem związanym z demontażem jest oczywiście specjalny odkurzacz, który pochłania pył i różne drobinki podczas ich wznoszenia.

Ogólnie rzecz biorąc w Polsce znajdują się jeszcze setki tysięcy budynków, które pokryte są eternitem bogatym w szkodliwy azbest. Należy pamiętać o tym, że jako właściciele takich budynków sprawiamy, że azbest oddziałuje negatywnie zarówno na nas samych jak i na naszych sąsiadów. Warto więc mieć to na uwadze i pomyśleć o demontażu i wymianie poszycia.