You are currently viewing Szybki skuter inwalidzki

Szybki skuter inwalidzki

 

Osoby niepełnosprawne często unikają tradycyjnych wózków inwalidzkich, a co za tym idzie rezygnują z wychodzenia z domu. To bardzo przykre, bowiem cierpią na tym nie tylko towarzysko, ale często popadają w apatię, będąc zdanymi wyłącznie na innych.

Dobre skutery inwalidzkie

skuter inwalidzkiCzasem małe rzeczy są w stanie zrobić wielką różnicę i właśnie tak jest w przypadku inwalidzkich pojazdów elektrycznych. Są one dopasowane do potrzeb inwalidów, a ich wykonanie jest najwyższej jakości. Przykładem takiego pojazdu jest elektryczny skuter inwalidzki. Są one wyposażone w bardzo solidne akumulatory, dzięki czemu, w zależności od modelu, można przejechać od czterdziestu do osiemdziesięciu kilometrów bez konieczności ładowania. To bardzo duży zasięg, który gwarantuje, że osoba niepełnosprawna nie będzie narażona na konieczność nieustannego kontrolowaniu poziomu naładowania akumulatora. Warto też zwrócić uwagę, iż te pojazdy posiadają tylne oraz przednie lampy LED-owe, a także odblaski, dzięki czemu są świetnie widoczne po zmierzchu. Koszt skuterów inwalidzkich jest zależny od wielu czynników, jednakże ceny zaczynają się od kilku tysięcy, a kończą na kilkudziesięciu. Wiele sklepów oferuje także zakup używanych pojazdów, ale tylko takich, których stan jest bardzo dobry lub idealny. W sklepach medycznych znajdziemy też wiele akcesoriów, jakie można zastosować w skuterze, jak na przykład kosz na zakupy (przedni lub tylny), bagażnik, a nawet uchwyt na wędkę.

Jest tylko kilkoro producentów skuterów elektrycznych, ale pomimo tego, wybór, jaki mamy na rynku jest bardzo duży. Oprócz modelu możemy wybrać także kolor, bowiem tego rodzaju pojazdy inwalidzkie muszą służyć zarówno jednej, jak i drugiej płci, a barwa jest tym elementem, który pozwala je rozgraniczyć.