You are currently viewing Szybkie tworzenie kopii zapasowych

Szybkie tworzenie kopii zapasowych

Wiele dzisiejszych firm gromadzi na dyskach komputerów wiele bardzo ważnych danych, których strata wiązała by się z gigantycznymi konsekwencjami. Dlatego na rynku informatycznym powstaje coraz więcej rozwiązań pozwalających stworzyć kopię zapasową tych danych i przetrzymywać je w bezpiecznym miejscu. Bez żadnych obaw o ich utratę. 

Veeamy narzędzia tworzące kopie zapasowe dysków twardych

veeamCoraz częściej od danych komputerowych użytkownik oczekuje coraz więcej to znaczy wyższego poziomu niezawodności oraz samoczynnego przewidywania oraz reagowania. System veeam pozwala na spokojnie przemieszczanie się we wszystkich zapleczach związanych z internetowym przetrzymywaniem danych. Wyżej wspomniane narzędzie pozwala na stworzenie pełnowartościowej kopi naszego dysku twardego i umieszczenie tych danych w swoim wewnętrznym systemie. Jeśli kiedykolwiek padniemy ofiarami ataku hakera, nasze dane zostaną zaszyfrowane, w jakikolwiek sposób uszkodzone lub po prostu przez przypadek usuniemy jakiś plik narzędzie veeam pozwoli nam takie pliki odzyskać. Jednocześnie eliminując uszkodzone pliki. Stworzona kopia zapasowa naszych danych przetrzymywana jest w chmurze. Bez hasła dostępowego nikt nie będzie miał wglądu w nasze skopiowane dane. Narzędzie to jest idealną ochroną. Całe narzędzie dzięki użyciu najnowszych narzędzi systemowych jest cały czas na bieżąco aktualizowane. W dzisiejszych czasach komputery stacjonarne oraz laptopy mimo wielkiego postępu technologicznego w dalszym ciągu nadal mogą są tylko urządzeniami elektrycznymi w których może nastąpić jakaś awaria. 

Reasumując jeśli na dysku naszego komputera stacjonarnego bądź laptopa przetrzymujemy dane, które są dla nas ważne zaleca się wykonanie kopi zapasowych tych plików i umieszczenie ich w wirtualnym dysku tak zwanej chmurze pozwoli to na szybki dostęp do plików w przypadku utraty ich z dysku twardego. Wszystkie tego typu narzędzia są bardzo łatwe w obsłudze.