You are currently viewing Tarcze hamulcowe ebc

Tarcze hamulcowe ebc

 

Wśród asortymentu ulepszającego układ hamulcowy wymienia się nie tylko klocki lecz także tarcze. Szukając odpowiednich dla swojego pojazdu tarcz mamy do wyboru wiele czynników wpływających na naszą decyzję. Jest ona dość ważna gdyż zakup wytrzymałych tarcz hamulcowych zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze. Do takich tarcz należą bez wątpienia tarcze EBC.

Rodzaje tarcz hamulcowych ebc

tarcze ebcW ofercie tarcz EBC można znaleźć ich cztery rodzaje: tarcze standard D, Turbo Groove GD, Ultimax USR oraz BSD. Polecane tarcze ebc są częściami gładkimi dzięki temu ich wytrzymałość i skuteczność hamowania jest niezwykle wysoka. Stanowią dużą konkurencję do tarcz seryjnych. Tarcze ebc produkowane są z jednego kawałka stali. Powoduje to znaczny wzrost jakości tych części. Producenci pokrywają te elementy układu hamowania dodatkową warstwą na przykład ocynku. Powoduję to mniejszą podatność na korozję. Odpowiednie nacięcia oraz nawierty, które zostały wykonane w powierzchni tarcz znacząco wpływają na zmniejszenie dźwięku wydawanego podczas hamowania i użycia tarcz. Dla zachowania estetyki stosuje się w niektórych modelach kosmetyczne nacięcia. Powodują one przyspieszenie osuszania i oczyszczania tarcz hamulcowych ebc oraz redukują ciśnienie gazów powstające pod klockami.

Nowoczesne tarcze ebc produkowane są ze stopów krzemu i węgla. Stosuje się w nich specjalne nacięcia przypominające literę V, które mają za zadanie przyspieszyć odprowadzanie wszystkich zanieczyszczeń, gazów oraz pyłów nie tylko z powierzchni tarcz lecz także i z klocków. Posiadają także szczeliny o 3 mm szerokości służące do obniżenia poziomu hałasu czy tez zmniejszenia temperatury w układzie hamulcowym poprzez doprowadzenie chłodniejszego powietrza przepływającego przez te szczeliny.