You are currently viewing Tradycyjna zielona herbata

Tradycyjna zielona herbata

Wiele osób, które muszą wstać wcześnie rano, nie wyobrażają sobie dnia bez kubka gorącej kawy, czy herbaty. Są to napoje, które zawierają kofeinę więc pobudzają i przyśpieszają pracę serca, dzięki czemu dostajemy przysłowiowego “kopa”.

Jak pić zieloną herbatę Matcha?

zielona herbata matchaFani picia herbaty mają do wyboru wiele jej odmian. Najpopularniejsza jest czarna, ale ona jest bardzo uboga w składniki odżywcze. Do wyboru mamy jeszcze herbaty zielone, czerwone, lub białe. Najzdrowsza jest zielona herbata Matcha, która zawiera mnóstwo antyoksydantów pomagającym walczyć naszemu organizmu z wolnymi rodnikami. W zbilansowanej diecie powinno być miejsce na zieloną herbatę, bo działa ona moczopędnie i świetnie nawadnia oraz oczyszcza organizm z toksyn. Najlepsze gatunkowo herbaty pochodzą z Chin, bo one są ich ojczyzną. Picie tego napoju w Chinach jest codziennym rytuałem wielu Chińczyków i warto od nich uczyć się tego zwyczaju. Zielona herbata jest dostępna w formie praktycznych torebek, całych liści i proszku. Odmiana Matcha jest sprzedawana jako proszek, który należy dokładnie rozrobić w wodzie. Zielona herbata zawiera szczególnie dużo witaminy C, więc jej picie wpływa na wzmocnienie odporności. Jej parzenie jest nieco odmienne od zwykłej, czarnej herbaty, bo zaparza się ją w wodzie o temperaturze około siedemdziesięciu – osiemdziesięciu stopni Celsjusza. Wymaga ona wcześniejszego, dokładnego rozmieszanie proszku z wodą, aby nie powstały grudki. Cechą charakterystyczną tej herbaty jest lekka pianka.

Zakupu herbaty Matcha najlepiej dokonać w sprawdzonych herbaciarniach, które sprowadzają ją bezpośrednio z Chin, bo będzie ona wysokiej jakości. Jest ona sprzedawana w hermetycznie zamkniętych opakowaniach po dwieście gramów i posiada ona głęboki, zielony kolor.