You are currently viewing Trudne doświadczenia w nauce angielskiego

Trudne doświadczenia w nauce angielskiego

Witajcie! Mam na imię Eliza. Mieszkam w Bydgoszczy. Jak część doskonale z Was wie. Od dwóch lat prowadzę bloga językowe. Na samym początku chcę Wam powiedzieć, że angielski, nigdy nie był moją mocną stroną. Naprawdę. Możecie mi w ogóle nie wierzyć, ale tak waśnie było.

Musiałam koniecznie nauczyć się języka angielskiego

nauka angielskiegoZatem dlaczego postanowiłam zająć się pisaniem bloga językowego? Nawet wtedy gdy najlepsza nauka angielskiego Bydgoszcz nie była dla mnie prosta, a wręcz była bardzo trudna. Dlaczego postanowiłam ukończyć kurs języka angielskiego? O tym poniżej. Zapraszam zatem do lektury. Dwa lata temu spotkałam na swojej drodze bardzo mądrego człowieka. Był to Marcus. Jak to się stało? Byłam wolontariuszem w jednej z firm szkoleniowych, coachingowych w Polsce. Tam występował właśnie on. Muszę Wam szczerze powiedzieć, że nie było to łatwe doświadczenie. Dlaczego? Dlatego, że po mimo tego, że jako wolontariusz miałam możliwość “spotkania się bliżej ” z prelegentami, nie mogłam z nimi bezpośrednio porozmawiać. Z racji tego, że nie znałam po prostu języka. To trudne doświadczenie spowodowało, że przysięgłam sobie, że nauczę się języka! I to nie jednego a dwóch. Zapisałam się od razu na kurs angielskiego. Po roku rozpoczęłam drugi. Był to kurs hiszpańskiego. Musicie wiedzieć, że nigdy w siebie nie wierzyłam, ale to spotkanie, diametralnie zmieniło moje życie. Kurs języka angielskiego nie tylko zapewnił mi większą umiejętność językową, edukacyjną, a przede wszystkim dodał mi zdecydowanie pewności siebie. Uwierzyłam w swoje własne umiejętności.

Tak jak sami widzicie, nauka języka, gwarantuje nam bardzo wiele. Mogę nawet pokusić się o stwierdzenie, że jeżeli decydujemy się na taką drogę, naukę, liczmy się z tym, że bardzo dużo się zmieni. Przede wszystkim w nas. Nauka języka to doskonały sprawdzian naszej woli.