You are currently viewing Uzdatnianie wody i jej oszczędzanie

Uzdatnianie wody i jej oszczędzanie

Ludzie mają często bardzo obojętny stosunek do świata. Z jednej strony kochamy zwiedzać i podróżować, a z drugiej pozwalamy naszym zabytkom popadać w ruinę. Jednak mamy bardzo różne rodzaje szacunku. Czasem nie potrafimy go okazać nawet sobie nawzajem.

Po co nam uzdatnianie wody?

uzdatnianie wody

Ja jestem osobą, która bardzo przeżywa ludzkie, zwierzęce i naturalne tragedie. Boli mnie gdy trzeba zniszczyć jakąś puszczę czy wyburzyć zabytkowy kościół. Mam szacunek do wszystkiego co mnie otacza i staram się nie krzywdzić niczego i nikogo. Dlatego szanuję też bardzo dobra naturalne. Zdecydowanie wolę wziąć krótki prysznic, niż spędzić godzinę w wannie pełnej wody. Pozwalam sobie na takie coś naprawdę rzadko, ponieważ wiem jak wygląda sytuacja z wodą na świecie. Mnóstwo reklam, banerów i informacji w internecie, ma na celu uświadomienie nam po co tak naprawdę jest uzdatnianie wody. My nie mamy się nią bawić, lecz pić, godnie spożytkować. Oczywiście cudownie jest pluskać się w basenie czy lać w śmigus-dyngus. Na dłuższą metę jednak to nie działa. Robimy wszystko by nasza woda była lepsza. Kupujemy bardzo dobre filtry do wody, pijemy wodę przegotowaną i dodajemy do niej mnóstwo witamin. Rzadko jednak myślimy o tym, że akurat nie wypiliśmy do końca kawy i trzeba ją wylać. Właśnie zmarnowaliśmy wodę. Niewiele, ale zmarnowaliśmy. Bardzo życie ułatwia nam odwrócona osmoza, ale i ona nie jest idealna. Nie możemy oczyścić wszystkiego co poszło na straty. Dlatego nie filtrowanie wody powinno być dla nas takie ważne, ale ogólne jej wykorzystanie.

Ważne jest odżelazianie wody, wzbogacanie jej o witaminy i minerały. Jednak to tylko kropla w morzu potrzeb. Potrzebą jest zmiana naszego podejścia. Tylko ono stroi na drodze do likwidacji tegoż problemu. Powinniśmy zacząć walczyć o lepszy świat.

Wiele na temat tego jak dbamy o wodę i jak ją uzdatniamy dowiedziałam się tutaj – uzdatnianie wody – waterservice.pl