You are currently viewing Uzdatnij wodę filtrem

Uzdatnij wodę filtrem

Woda jest produktem, którego trudno się wyzbyć w codziennej diecie. Nie ma sensu rezygnować z czegoś, co jest nam do życia niezbędne i zdrowe. Mając na uwadze własne zdrowie warto wziąć pod uwagę opcję uzdatnienia wody.

Specjalne dzbanki z wymienianym filtrem do wody

filtr do wodyWiadome jest nie od dziś, że kranowa woda jest zdatna do picia, ale większość z nas i tak gotuje ją zanim ją spożyje. Po czasie można dostrzec jak osad kamienny powstaje na ścianach i dnie czajnika. Względem tego najlepiej zastosować specjalne urządzenia takie jak zmiękczacz odżelaziacz wody. Profesjonalne firmy, które zajmują się sprzedażą takich urządzeń z pewnością oferują także swoje usługi montażowe. Wśród produktów godnych polecenia do uzdatnienia wody pitnej znajdzie się również jonizator wody. W sprzedaży w profesjonalnych sklepach można nabyć także dzbanki, do których wymienia się raz na jakiś czas filtr do wody. Obecnie na rynku jest wiele modeli filtrów, które mogą pomóc poprawić jakość wody uzupełniając ją o dodatkowy magnez. Jak wiadomo niedobór magnezu jest powszechnym zjawiskiem, dlatego dzięki piciu wody filtrowanej można pomóc sobie pozbyć się tych dolegliwości. Wiele osób obawia się tego typu urządzeń uzdatniających wodę, ze względu na cenę. Nie ma co się obawiać. Dzbanek filtrujący to koszt 20-50 zł, natomiast wkład filtrujący nie kosztuje więcej jak 10 zł, a jego działanie wystarcza średnio na miesiąc użytkowania. To bardzo niewiele. Montaż systemu filtrującego jest nieco droższy, aczkolwiek wymiana filtrów wystarcza średnio na pół roku. Wiele osób docenia jakość przefiltrowanej wody.

Pierwsze symptomy można dostrzec w czajniku, który ku zdziwieniu nie pokrywa się osadem podczas użytkowania filtrowanej wody. Jeśli natomiast kamień zaczyna się osadzać, znak to, iż konieczna jest wymiana filtra.