You are currently viewing Używanie matowego cienia do powiek w palecie

Używanie matowego cienia do powiek w palecie

Każda kobieta aby świetnie wyglądać maluje się chociaż trochę. Czasami nie widać tego, ponieważ sztuka makijażu właśnie na tym polega aby pięknie wyglądać i aby makijaż nie rzucał się zbytnio w oczy. Znane są sztuki trwałego makijażu, czyli tzw. makijaż permanentny ale delikatny makijaż o wiele bardziej sprawdza się na co dzień.

Dobieranie matowego cienia do powiek z palety

matowy cień do powiek paletaDo wyboru mamy w dzisiejszych czasach ogrom kosmetyków. Każda drogeria ,,uśmiecha” się do nas wielkimi neonowymi napisami i zachęca do zakupów. Mamy do wyboru również wiele kolorów, którymi możemy pomalować swoje powieki, dobierając odpowiedni kolor na przykład do sukienki matowy cień do powiek paleta na imprezę. Cienie matowe są bardzo efektowne- nadają delikatnego charakteru makijażowi, niby nie są błyszczące i widoczne z daleka ale delikatnie podkreślają urodę. Paleta matowych cieni musi zawierać oczywiście kolory idealne do tak zwanego makijażu smoky eyes czyli ciemniejsze brązy przechodzące w jaśniejsze odcienie. Każda paleta powinna też zawierać kolory idealne na daną porę roku, przykładowo zimą powinniśmy postawić na modne cieplejsze odcienie, mimo zimna panującego na dworze. Kolory matowe idealnie też kryją wszystkie niedoskonałości powieki i matują zaczerwienia i małe widoczne naczynka. Są nieodzownym elementem wyposażenia damskiej kosmetyczki, bez względu czy do makijażu na co dzień, czy też na wielkie wyjścia i imprezy np. wesela.

Każda kobieta wybiera kolory na powieki te, w których czuje się najlepiej. Nie powinnyśmy też wybierać kolorów kierując się panującą modą, ponieważ nie każdej kobiecie jest dobrze w każdym kolorze z palet do malowania a niektóre mogą nam wręcz dodać lat. Kierujmy się takimi kolorami, w których wyglądamy naturalnie.