You are currently viewing W jakim proszku wyprać delikatne obrusy

W jakim proszku wyprać delikatne obrusy

To mąż namówił mnie na otwarcie restauracji. Uważał, że z tego interesu będą spore dochody i się nie mylił. Restauracja była duża i na dodatek posiadała oddzielną salę weselną, która często była wynajmowana. Zyski w każdym miesiącu były dla mnie bardzo zadowalające. 

Zakup odpowiednich środków do prania obrusów

pranie obrusówPewnego razu zdecydowałam się na wystrój sali głównej i kupiłam nowe obrusy. Były one piękne, choć delikatne. Klientela, która odwiedzała moją restaurację była na wysokim poziomie i nie obawiałam się o jakiekolwiek zniszczenia. Dopiero jak przyszło do wyprania tych obrusów zaczęłam się zastanawiać czego do tego użyć. Zwykły proszek się przecież nie nadawał. Przede mną stanęło wyzwanie jak przeprowadzić bezpieczne pranie obrusów, które były takie delikatne. Po pomoc postanowiłam poprosić swoją matkę, która przecież przez trzydzieści lat pracowała w pralni. Musiała wiedzieć w czym prać takie obrusy. Matka od razu poleciła mi środki specjalistyczne do prania tego typu tkanin i nawet wskazała sklep, w którym były one dostępne. Od razu wybrałam się na te zakupy. Kupiłam odpowiedni płyn do prania delikatnych obrusów i sama zabrałam się za pranie. Ustawiłam w pralce niską temperaturę, żeby mieć pewność, że podczas prania nic nie stanie się z obrusami. Płyn do prania miał funkcję dodatkowej ochrony koloru i jakości materiału, który ponoć w czasie prania nie miał być w żaden sposób zniszczony. Sprawdził się on, bo obrusy po praniu wyglądały jak nowe.

Za każdym razem prałam wszystkie obrusy bez żadnych obaw, ponieważ wiedziałam, że płyn był świetny. Na dodatek radził sobie doskonale ze wszystkimi plamami, które zawsze udało się całkowicie wywabić w trakcie prania. Moja matka to jednak znała się na rzeczy i wiedziała co dobre.