You are currently viewing Wirtualne spacery po miastach i ich tworzenie

Wirtualne spacery po miastach i ich tworzenie

Rada mojego miasta stwierdziła, że warto zainwestować we wszelkie możliwe materiały promocyjne. Ja tak na prawdę nie byłem przekonany co do tego pomysłu ale zgodziłem się na działania. Znalazł się zawodowy fotograf, a zarazem grafik komputerowy, który oferował swoje usługi dla miasta tylko i wyłącznie za promocję jego nazwiska.

Zamówiliśmy stworzenie wirtualnego spaceru 

tworzenie wirtualnych spacerówTo miała być współpraca przynosząca korzyści dla obu stron. Ja oczywiście nie miałem nic przeciwko takiemu czemuś. Ostatecznie rada miasta zamówiła u niego tworzenie wirtualnych spacerów oraz fachowe zdjęcia panoramiczne. Miały pojawić się na różnych stronach internetowych i powstać po to aby promować nasze miasto. Całość prac trwała miesiąc. Fotograf twierdził, że tworzenie wirtualnych spacerów nie jest łatwe i będzie musiał poświęcić sporo wolnego czasu. Nam jak i miastu oczywiście się nie spieszyło. To nie była sprawa życia i śmierci, która wymagała natychmiastowego rozwiązania. Na to mieliśmy sporo czasu. Niestety z wirtualnym spacerem w sieci pojawiły się problemy i zawieszenia, które musiał rozwiązywać nasz informatyk. Na szczęście udało się znaleźć rozwiązanie kłopotów i wszystko wróciło do należytego porządku. Efekt końcowy był na prawdę zaskakujący. Cieszyłem się, że w ostateczności rada zdecydowała się na takie działania dotyczące promocji naszego regionu. Musiałem przyznać, że wszystko było wykonane dobrze zarówno ze strony technicznej jak i wizualnej. Wysoka jakość sprawiała, że wszystko przyjemnie się ogląda.

Tak samo wszystko sprawnie działało co wcale nie jest oczywiste. Na nie których witrynach czy portalach taki system zawodzi, a ładowanie zdjęć psuje przyjemność z całego oglądania. Na stronie naszego miasta wszystko działało jak najbardziej szybko i sprawnie. Nasz fotograf również twierdził, że ta sesja była bardzo udana.