You are currently viewing Wizyta z tatą w salonie optycznym

Wizyta z tatą w salonie optycznym

Mój tata pracuje jako spawacz w jednej z Bydgoskich firm. Bardzo dużo czasu spędza z pracy i ostatnio zauważyłam, że narzeka na wzrok. Często bolą go oczy i kupił sobie nawet jakieś krople. Niestety mimo ich stosowania problem nie zniknął. Postanowiłam porozmawiać z tatą na ten temat.

Salon optyczny z darmowym badaniem wzroku

salon optycznyPowiedziałam, że u nas na osiedlu jest optyk, który prowadzi swój własny salon optyczny i na miejscu może mu wykonać badanie wzroku. Jestem przekonana, że ma wadę, ponieważ ja, zanim zaczęłam nosić okulary to też narzekałam na ból spojówek. Badał mnie wtedy świetny okulista dziecięcy, który doskonale wykrył moją wadę i do dziś mam spokój. Mój tata to nawet jak czyta gazetę to widzę, że trzyma ją przy samym nosie. Jestem pewna, że okulary na pewno mu pomogą. Tata zapytał gdzie jest ten sprawdzony salon optyczny w Bydgoszczy i jak długo jest czynny. Powiedziałam, że wszystkim się zajmę i nawet z nim tam pójdę, by optyk wykonał mu badanie wzroku. Kiedy poszłam do tego salonu, to dowiedziałam się, że współpracuje z nim poradnia okulistyczna i można wykonać badanie oraz okulary całkowicie za darmo. Uznałam więc, że taka poradnia okulistyczna będzie idealnym pomysłem i od razu zarejestrowałam tatę na badanie wzroku. Wizyta była umówiona na piątek po godzinie dziewiętnastej, co idealnie mi odpowiadało, bo tata będzie w domu i się nie wykręci. Optyk, który prowadzi u nas salon optyczny zapewnił mnie, że jak poradnia okulistyczna wystawi tacie skierowanie na okulary to wykona je całkowicie za darmo w ramach umowy.

 

Pojechałam z tatą na badanie wzroku. Zgodnie z moimi przeczuciami okazało się, że ma wadę wzroku i źle widzi z bliska. Jak optyk założył mu właściwe szkła to od razu tata zauważył różnicę. Okulary nosi już kolejny tydzień. Wszelki ból znikł a tata jest zadowolony