You are currently viewing wkładki do obuwia Obuwie pachnące świeżością

wkładki do obuwia Obuwie pachnące świeżością

Większość z nas spędza w butach co najmniej kilka godzin dziennie. Przez osiem, lub często więcej godzin w pracy, nasze stopy pozbawione są odpowiedniej wentylacji, przez co wzmożona jest ich potliwość. Skutkuje to często przykrym zapachem stóp, jak również samych butów. Odpowiednia higiena stóp, oraz kilka prostych sposobów, pozwolą kontrolować rozwój bakterii mnożących się na stopach.

Krępujący zapach w obuwiu

wkładki do obuwiaGłównymi winowajcami brzydkiego zapachu w naszych butach są mnożące się tam bakterie. Jeśli jesteśmy zmuszeni do kilkugodzinnego noszenia butów, zwróćmy przede wszystkim uwagę na odpowiednią wentylację stopy. Tak zwane oddychające buty to doskonałe rozwiązanie, ponieważ usprawnią one przepływ powietrza, co zmniejszy potliwość. Warto zaopatrzyć się w dobrej jakości wkładki do obuwia. Najlepiej ze skóry lub innych naturalnych materiałów, co zapewni stopie komfortowe warunki przez wiele godzin, kiedy jesteśmy zmuszeni do noszenia butów. Dobrym pomysłem są również zapachowe wkładki do obuwia. Regularnie wymieniane na świeże, skutecznie hamują wydobywanie się z butów brzydkiego zapachu. Pamiętajmy również o odpowiednich skarpetkach. Najlepiej, jeśli będą wykonane z naturalnych tworzyw, co zmniejszy ryzyko przepocenia stopy. Warto też zmieniać buty na co dzień, zamiast nosić uparcie jedną parę. W ten prosty sposób nie dajemy bakteriom szansy na namnażanie się, czego skutkiem jest pojawienie się przykrego zapachu. Buty nadające się do prania, czyli przede wszystkim adidasy i trampki, raz na jakiś czas włóżmy do pralki ustawiając delikatny program. Natomiast botki, półbuty, kozaki i inne modele, których nie jesteśmy w stanie wyprać w pralce, wystawmy od czasu do czasu na dwór, w suchą pogodę, aby porządnie je wywietrzyć.

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z obuwia, to problem zdecydowanej większości społeczeństwa, chociaż wielu z nas ciężko się do tego przyznać. To krępująca dolegliwość, która czasem nawet skłania do izolacji i wycofania się z życia towarzyskiego. Jednak jest to problem do opanowania. Przy zastosowaniu się do kilku prostych zasad, ani my, ani nasze otoczenie, nie będzie już kręcić nosem.