You are currently viewing Woda dla przemysłu – studnie głębinowe

Woda dla przemysłu – studnie głębinowe

Wielu przedsiębiorców zastanawia się skąd czerpać ciągle wodę w przypadku, gdy woda ta należy do przemysłu. Branie takiej, która pochodzi z sieci wodociągowej wcale nie jest najlepszym pomysłem, bowiem dla przedsiębiorstwa może okazać się ona zbyt droga a także bardzo twarda.

Dzięki studni głębinowej mają swoją wodę

studnie głębinoweWłaściciele firm szukają więc alternatywy, która pomoże im zaoszczędzić nieco pieniędzy szczególnie w tych ciężkich do przetrwania czasach. Wykopują więc oni studnie głębinowe bielsko, dzięki której mają swoją wodę i nie są zależni od miejskich wodociągów. Jest jednak pewne ale. Pompy do wody tak samo jak pompy ciepła wcale nie należą do najtańszych rzeczy. Jednak jak się okazuje coraz więcej przedsiębiorców z terenu Małopolski decyduje się na ich założenie, bowiem widzą iż jest to wydatek, który w perspektywie czasu okaże się być bardzo opłacalny. Jako, że przy zainstalowaniu pompy do wody od razu można zainstalować dopływy – a nie tak jak kiedyś chodzić z wiaderkiem do studni produkcja okazuje się nie tylko tańsza, ale także znacznie bardziej efektywna. Własne studnie dają poczucie bezpieczeństwa a także pewności, że produkcja nie zostanie nagle przerwana z przyczyn niezależnych od samego przedsiębiorcy – na przykład przerwanie wodociągu. Takie przerwy w produkcji oznaczają straty dla firmy i wytężony wysiłek dla pracownika, bowiem musi on później wszystko nadrabiać. Wiercenie studni jest zajęciem dosyć czasochłonnym, jest także finansowym obciążeniem, bowiem niezbędne jest także metalowe uzbrojenie.

Studnie głębinowe kosztują około dwustu piętnastu złotych za metr odwiertu oczywiście pod warunkiem, że wszystkie dokumenty a także mapy hydrologiczne wskazują wyraźnie na to, że woda znajduje się pod powierzchnią ziemi. Warto więc zainwestować w trosce o swoją firmę.