Współczesna wieś z panelami słonecznymi

To, ze wieś się zmienia widzi każdy z nas. Domy nie są już budowane w jednakowy sposób, często widać bogactwo i przepych. Urządzone są w modny sposób, mają elegancko stylizowane wnętrza i zachwycające tarasy.

Panele słoneczne są obecnie powszechne

baterie słonecznePo polach jeżdżą nadal zabytkowe ciągniki lecz coraz częściej spotkamy też ogromne nowoczesne maszyny. Dzieci ubierają się modnie, jeżdżą do miast na imprezy i do kina. Na domach pojawiają się panele słoneczne co niegdyś występowało tylko w miastach. Baterie słoneczne, ogrzewania gazowe, podłogowe czy olejne są praktycznie w każdym domu. Wieś rezygnuje z prostego węgla czy palenia przy pomocy drewna.Bateria słoneczna w wiejskim domu już nas nie dziwi. Zanika również gwara. Niegdyś można było poznać osobę ze wsi po sposobie jej mówienia. Wtrącała raz po raz potoczne określenia, które jednoznacznie świadczyły o jej pochodzeniu. Dziś taki językiem posługują się tylko starsi. Młodzież używa slangu miejskiego. Dzieci przestały się również wstydzić swojego pochodzenia. Jeszcze 20 lat temu bycie ze wsi było powodem, dla którego dokuczano takim dzieciom i się z nich wyśmiewano. Dziś te różnice się już zatarły. Nie doi się samodzielnie krów, nie wnosi zboża do spichlerza. Większość rzeczy robią maszyny. Praca na roli nie oznacza przykrego zapachu obornika czy wiecznego ubrudzenia.

Naprawdę ciężko dziś znaleźć człowieka, którego niegdyś nazywano “wieśniakiem”. Polskie społeczeństwo idzie do przodu. Dziś nie ma podziałów na wieś i miasto. Wszyscy razem pracujemy na nasz piękny kraj.

Polecamy baterie słoneczne – 4sun