You are currently viewing Wygodny sen – jaki materac wybrać?

Wygodny sen – jaki materac wybrać?

 

Na rynku istnieje wiele modeli materacy do łóżek. Odpowiednio dobrany do naszych potrzeb zapewni komfortowy, spokojny sen. Tylko jak pośród takiego wyboru wybrać ten odpowiedni dla nas. Na pewno trzeba zacząć od tego aby zastanowić się nad tym czego potrzebujemy oraz oczekujemy od naszego nowego materacu.

Materace pianka z kokosem – idealne dla dzieci

materac piankowo kokosowyJak już wspomniałam wybór jest ogromny. Materac możemy kupić w sklepie stacjonarnym lub Internecie. Gdy wybierzemy się do sklepu stacjonarnego profesjonalny sprzedawca na pewno pomoże nam w doborze. Materac musimy dobrać nie tylko do siebie ale także do wielkości łóżka. Do wyboru mamy materace sprężynowe, piankowe oraz kieszeniowe. Materac sprężynowy najbardziej nadaje się do łóżek pojedynczych. Największą grupę stanowią materace piankowe. Mogą być one wzbogacane różnymi dodatkowymi materiałami. Materac piankowo kokosowy ma dodatkowo specjalną warstwę kokosową, która sprawia, że materac ma dwie odmienne twardości. Taki materac jest szczególnie polecany dla dzieci od dnia narodzin. Zapewnia dziecku spokojny sen oraz wspomaga on odpowiedni rozwój układu kostnego. Odpowiednia konstrukcja materaca zapewnia zachowanie odpowiedniej temperatury oraz wentylacji. Możemy wykorzystywać dwie strony materaca miękką piankową oraz twardszą z kokosem. Natomiast materace kieszeniowe to rodzaj sprężynowych gdzie sprężyny znajdują się w specjalnych kielichach. Dzięki takiemu rozwiązaniu gdy jedna sprężyna zostaje ugięta pozostałe nie poddają się tej reakcji. Materac doskonale dopasowuje się do kształtu ciała. Nowością na rynku są materace lateksowe. Są one wykonane z surowców naturalnych dzięki czemu zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza. Są rekomendowane w szczególności dla alergików.

To jaki materac wybierzemy zależy tylko i wyłącznie od nas. Musimy przemyśleć czego oczekujemy i wtedy wybrać odpowiedni model. Pamiętajmy – nie ma nic ważniejszego od wygodnego snu.