You are currently viewing Wyjątkowa aranżacja tarasu

Wyjątkowa aranżacja tarasu

Gdy przeprowadziłam się z mężem do nowego domu to starałam się urządzić go jak najlepiej. Już dużo wcześniej planowałam jak będą wyglądały wszystkie pomieszczenia. Najczęściej po prostu szukałam inspiracji w internecie, tam jest jednak najwięcej pomysłów.

Położenie dywanu kamiennego z wzorami na tarasie

kamienny dywan z wzorami z WrocławiaI tak samo urządzanie pokoi czy innych pomieszczeń użytkowych nie stanowiło dla mnie dużego wyzwania to już z zagospodarowaniem tarasu było dla mnie sporym problemem. Nie chciałam bowiem żeby był on zrobiony z desek kompozytowych czy płytek. Chciałam żeby wyglądał inaczej i był wyjątkowy. W sumie zupełnie przypadkiem oglądając jakieś zdjęcia domów zobaczyłam, że jest coś takiego jak kamienny dywan z wzorami z Wrocławia właśnie. Tak mi się to rozwiązanie spodobało, że od razu pokazałam to mężowi. On powiedział mi, że już gdzieś coś takiego widział i że według niego taras wyłożony takim kamiennym dywanem wyglądałby wyjątkowo. Szybko znalazłam firmę, która zajmuje się montażem. Jednak położenie czegoś takiego dla osoby, która wcześniej tego nie robiła nie musi być wcale proste. Zakup ten nie był też jakoś specjalnie drogi. Jak się okazuje ten dywan powstaje z połączenia ziaren naturalnego kamienia kwarcowego z żywicą. Ważne jest dla mnie to, że takie podłoże jest odporne na warunki atmosferyczne czyli jest to bardzo trwały produkt. I do tego mogę wybrać nawet kilka kolorów, które zostaną położone. Jednak po konsultacji zdecydowałam się na jeden kolor.

Panowie z firmy bardzo szybko i sprawnie położyli to nowe podłoże. Ja byłam zachwycona efektem. Powiedzieli, że jest to materiał, który nie blaknie i ogólnie nic nie powinno się z nim stać. Czyli przez długie lata będzie taras wyglądał tak samo dobrze a to przecież bardzo istotne.