You are currently viewing Wyjątkowe orzechy brazylijskie

Wyjątkowe orzechy brazylijskie

  • Post author:
  • Post category:Handel

Dietetycy już od dawna zachęcają ludzi, którzy nie mają alergii na orzechy do wprowadzenia ich na stałe do diety. Regularne spożywanie różnych rodzajów orzechów w znaczący sposób wpływa na poprawę pracy mózgu, ale także  na obniżenie poziomu złego cholesterolu.

Wartości odżywcze orzechów brazylijskich

zdrowe orzechy brazylijskie - cenaNie od dziś wiadomo, ze bakalie stanowią doskonałe źródło witamin i minerałów, które są potrzebne każdemu organizmowi. Dlatego zalecane jest ich spożywanie na przykład jako przekąski w ciągu dnia. Zapewniają uczucie sytości, gdyż zawierają mnóstwo błonnika oraz sporo kalorii. Do bakalii zalicza się rodzynki, suszone śliwki czy morele, a także wszelkie rodzaje orzechów. Za najcenniejsze uważa się orzechy włoskie, ale pod względem zawartości selenu, znacznie lepsze są zdrowe orzechy brazylijskie – cena ich jest dość wysoka, ale warto je włączyć do codziennej diety, gdyż już kilka sztuk  zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na ten pierwiastek. Orzechy brazylijskie są dość duże i kształtem przypominają orzechy nerkowca. Mają lekko słodki smak i świetnie się sprawdzają jako samodzielna przekąska, dodatek do owsianki oraz wszelkich deserów. Jak każde orzechy, są one bogate w magnez, wapń, fosfor czy cenne białko oraz błonnik. Żeby zapewnić sobie optymalną dawkę niezbędnych witamin i minerałów, wystarczy zjeść garść różnych orzechów, zatem bardzo niewiele. Po ich spożyciu niemalże od razu czujemy uczucie sytości, gdyż są one bardzo kaloryczne. To idealna alternatywa dla popularnych niezdrowych przekąsek.

Choć orzechy brazylijskie nie są jeszcze tak znane jak laskowe czy włoskie, ale swoimi wartościami i cennymi składnikami, szybko przekonują do siebie ludzi, którzy cenią zdrowy tryb życia. Możemy je kupić niemalże w każdym sklepie spożywczym.