You are currently viewing Wyjazd za chlebem – przewozy do Niemiec

Wyjazd za chlebem – przewozy do Niemiec

W Polsce jeszcze kilka lat temu mieliśmy ogromny kryzys ekonomiczny. Bardzo wielu młodych Polaków wyjechało wówczas za przysłowiowym chlebem. W tej grupie byli wówczas moi rodzice. Bardzo tanie były przewozy do Szwajcarii lub klimatycznej Francji.

Praca za granicą i ekonomiczne przewozy do Niemiec

autobus

Jednak przewozy do Niemiec były najbardziej atrakcyjne i moi rodzice zdecydowali się najtańsze busy do Niemiec. Tam też pracowali przez kilka długich lat w ogrodnictwie. Nie była to praca marzeń ani nawet względnych oczekiwań. Pomimo przebywania tak daleko od domu, zarabiali naprawdę mało, lekko ponad to co mogli uzyskać w Polsce. Dlatego zmienili kraj na Francję a następnie Szwajcarię. Przeżyli w swoim życiu wiele i chyba nie powrócą do tych krajów nawet na wakacje. Ludziom wydaje się, że praca za granicą to złapanie Boga za nogi. Zazwyczaj pytają o stawkę godzinową i zarobki. Kręcą głową z niedowierzaniem, zachwycają się nowym domem, samochodem. Lecz czy ktoś zapyta jak się czujesz? Czy ciężko ci żyć z dala od bliskich, zostawiać swoje dzieci pod opieką dziadków? Każdy patrzy tylko na kwestie finansową. Nikt nie dostrzega wad takich wyjazdów. Ja nawet za największe pieniądze nie opuściłabym swojej rodziny. Sama przeżyłam lata wyjazdów rodziców i nigdy nie byłam z tego powodu szczęśliwa. Trudno jest tak żyć razem, kilka miesięcy w roku.

Telefony nigdy nie zastąpią prawdziwego kontaktu i wspólnych wieczorów. Wyjazdy za chlebem to prawdziwa ostateczność i czasem po prostu musimy to zrobić. Jeśli mamy jednak jakieś inne wyjście, powinniśmy z niego skorzystać. Tęsknota nie jest warta pieniędzy.

W znalezieniu dobrego przewoźnika z całą pewnością pomoże strona – transer.com.pl