You are currently viewing Wynajmowanie góralskich domków

Wynajmowanie góralskich domków

Odkąd sięgam pamięcią do mojego rodzinnego miasteczka w górach przyjeżdżały rzesze turystów.  Moi rodzice pracowali w branży hotelarskiej — oferowali wynajem domków w różnych miejscach z dostępem do gór. Gdy skończyłam studia, postanowiłam pomóc im w rozkręceniu interesu. 

Jak wyposażyć góralski domek?

domki w górachRodzice mieli duże doświadczenie, jednak byli już nieco staromodni. Pomyślałam, że powiew świeżości, w postaci remontu domków, nada im nowego charakteru i przyciągnie zainteresowanych. Uznałam, że jako młoda osoba, dobrze sprawdzę się w tym zadaniu i przygotuje dla nich swoją propozycję projektu. Postawiłam na różnorodność, chciałam by domki miały jakiś element wspólny, lecz różniły się między sobą dekoracją i wyposażeniem, tak aby dopasować się do potrzeb poszczególnych klientów. Domki w górach musiały jednak pozostać klimatyczne i nowa dekoracja nie mogła stłumić ich pierwotnego charakteru. Z tego powodu, zostawiłam drewniany parkiet na podłogach oraz ciepłe oświetlenie, które uzupełniał kominek. Aby tchnąć w domki trochę świeżości, przemalowałam ściany na jaśniejszy kolor i wyremontowałam kuchnie. Na podłogach znalazły się białe dywany a łazienki wyposażone zostały w wanny wolnostojące obudowane drewnem. Aby trochę zróżnicować domki, wybrałam dwa kolory zasłon — ogrodowe oraz ciemnozielone z atłasowego materiału. Trzy największe domki zostały wyposażone w luksusowy ogródek zimowy, który powstał po dobudowaniu do tarasu szklanych ścian i zadaszenia. Było to miejsce idealne do zrelaksowania się oraz zadowalające dla miłośników górskich widoków przy śniadaniu.

Projekty domków bardzo spodobały się rodzicom i szybko rozpoczęliśmy remont. Po wykonaniu zdjęć i wstawieniu ich na stronę internetową prezentującą naszą ofertę, liczba gości w naszych domkach wzrosła o połowę, a my byliśmy zadowoleni z wykonanej pracy.