You are currently viewing Wyprowadzka do Torunia

Wyprowadzka do Torunia

Kiedy wyprowadzałam się z rodzinnej miejscowości pękało mi serce. Zostawiałam tam znajomych, rodzinę i przyjaciół. Wiedziałam, że będę wracać na jakieś weekendy, ale pewnym było to samo.

Toruń sprawił, że poczuliśmy się jak w domu

starówka w toruniuWszystko zaczęło się zmieniać a my zaczęliśmy wkraczać w dorosłe życie. Ja na miejsce swoich studiów wybrałam Toruń. Bardzo podoba mi się to miasto, a przede wszystkim starówka. Urzeka mnie fakt, że jest to miasto młodych ludzi, których można spotkać na każdym kroku. Wszystko ze sobą idealnie pasuje a miasto jest ze sobą dobrze skomunikowane. Wydział na którym studiowałam znajdował się obok centrum, więc starówka stała się miejscem moich codziennych spacerów. Podziwiałam ją w szczególności rano, gdy jeszcze była pusta, spała. To było urocze słyszeć tylko stukot swoich butów, bo wiedziałam, że za trzy godziny starówka w Toruniu napełni się turystami, osobami biegnącymi w inne rejony miasta. w mgle wszystkie gotyckie budynki wyglądały jeszcze lepiej, bardziej tajemniczo i magicznie. Ani przez chwilę nie żałowałam decyzji o wyprowadzce się akurat do Torunia. Poznałam fantastycznych ludzi, którzy pomogli mi odnaleźć się w tym większym mieście niż moja mieścina. Często zapraszałam moich rodziców, aby zobaczyli, że staram się o lepsze życie dla nas i naszej rodziny. Gdy przyjeżdżali rodzice pokazywałam im ciekawe miejsca w Toruniu. Widziałam, że są oni szczęśliwi iż mi zaczyna się życie lepiej toczyć. Znajomi pokazali mi kluby nocne w Toruniu, raz na tydzień lub dwa wychodzimy sobie aby potańczyć i odprężyć po męczących dniach na uczelni. Wszystkim znajomym zastanawiającym się gdzie chcą studiować jak najbardziej polecam Toruń.

Siostra mojej przyjaciółki w tym roku będzie zdawać maturę i też widzi siebie w tym uroczym mieście a ja pomogę jej znaleźć mieszkanie.

Więcej informacji na SBC z Torunia, ul. Jęczmienna 23