You are currently viewing Wysyłanie różnych listów i paczek czyli koperta b5

Wysyłanie różnych listów i paczek czyli koperta b5

Z pewnością wielu z was kiedykolwiek wysyłało list, paczkę, czy coś innego. W obecnych czasach wysyłanie listów nie jest aż tak popularne, jak kiedyś. Teraz zazwyczaj wysyłamy smsy, maile, faks też mamy.

Koperta b5 jest idealna

koperta b5Wiadomości drogą elektroniczną docierają znacznie szybciej niż drogą listowną. Ale jeśli chcemy coś przesłać w paczce, to raczej nie da się tego zrobić drogą elektroniczną, prawda? Zwłaszcza jak chcemy przesłać komuś coś cennego na przykład ze szkła. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się koperty bąbelkowe, które zabezpieczą zwartość przed stłuczeniem. Z kolei kartki świąteczne też lepiej wysłać pocztą. Wiemy przecież, że one są bardzo ładne oraz z pewnością też byśmy chcieli aby osoba do której ją wysyłamy, postawiła tą kartkę gdzieś na półce. Wtedy do takiego listy idealna jest koperta b5. To akurat jest rozmiar naszej kartki z życzeniami. Są oczywiście i większe kartki, ale my zazwyczaj kupujemy te małe z uwagi na cenę, która jest niska w porównaniu z tymi dużymi kartkami w formacie a4. Czasami też wysyłamy listy bardzo złożone w mały prostokąt, że się tak wyrażę i wtedy nie kupujemy dużych kopert tylko te małe, jak na przykład koperta c6, pozwala na zapakowanie takiego złożonego listu. Poczta mimo, iż nie działa w formie elektronicznej to i tak dostarcza listy i paczki bardzo szybko, nawet mogą one dotrzeć następnego dnia. Ale żeby tak było, to trzeba zapłacić odpowiednią kwotę za wysyłkę, Im taniej zapłacimy, tym dłużej list, czy paczka będzie szła do adresata.

W paczkach z kolei możemy wysłać wszystko, mogą być one nawet bardzo duże, gdzie na przykład będą zapakowane meble, albo mogą być to małe paczki, w których znajdziemy na przykład papier do plotera, figurki, czy co tam chcemy. Warto wysyłać listy oraz paczki.

Więcej o kopertach na stronie awo.net.pl