You are currently viewing Wytrzymałość przyczep jednoosiowych

Wytrzymałość przyczep jednoosiowych

Każda przyczepa ma swoją wytrzymałość, która uwarunkowana jest tym, jakie części zostały użyte do jej produkcji. Dodam, że nie chodzi tutaj o udźwig, a raczej to, ile są w stanie wytrzymać koła, stelaż oraz burty. Przyczepy z jedną osiową mogą być bardzo wytrzymałe. Wiadomo, że inną wytrzymałością cechują się przyczepy samochodowe, a inną rolnicze. Tutaj wszystko zależy od tego, do czego przyczepa ma służyć.

Wytrzymałość przyczep z jedną osią

przyczepa jednoosiowaW przypadku takich przyczep zwiększenie ich wytrzymałości nie jest trudne, ponieważ trzeba skupić się tylko na jednej osi. Każda przyczepa jednoosiowa ma specjalne podkładki, które mają amortyzować wszystkie nierówności na drodze. Wytrzymałość przyczep jednoosiowych jest zależna w dużej mierze od tego, jak napompowane są opony. W przypadku większych ciężarów po prostu do spuszczenia odrobiny powietrza. Wytrzymałość tak naprawdę zależy od tego, jak amortyzowana jest przyczepa jednoosiowa. Warto zaznaczyć, że burty w tych przyczepach mają także zwiększoną wytrzymałość za pomocą specjalnych zaczepów. To dzięki nim można utrzymać wszystkie burty w pionie podczas jazdy. Nie trzeba sprawdzać wytrzymałości podłoża w przyczepie, ponieważ wykorzystanie blachy daje odpowiednią odporność na wszystkie uszkodzenia. Warto jest kupować te przyczepy, nawet jeśli nie korzystamy z nich za często. Przyczepy samochodowe z jedną osią są także wytrzymałe.

Taki opis powinien być w zupełności wystarczający, aby opisać wytrzymałość przyczep. Bardzo duże znacznie ma podłoże po jakim się poruszamy, gdyż od niego tak naprawdę wszystko zależy. Jednak producenci zdają sobie z tego sprawę, dlatego wzmacniają oś oraz dodają wszelkiego rodzaju wzmocnienia. Robi się tak nawet w przyczepach kempingowych. Jest to cenna informacja.