You are currently viewing Wytrzymały magazynek do repliki

Wytrzymały magazynek do repliki

Do niemal każdej repliki, producenci dodają fabrycznie podstawowe magazynki. Zazwyczaj jeden wystarczy zupełnie żeby zacząć zabawę z asg, aczkolwiek po jakimś czasie, normalnym jest iż zaczynają się one zużywać. Na większych imprezach i manewrach, gdzie sprzęt wystawiony jest na nieraz trudne warunki, potrafią się one zużyć szybciej niż zwykle.

Porządny magazynek do karabinu

dobry magazynek arUdział w manewrach wymagał używania magazynków o realnej pojemności. Wiedząc jakie na jakie warunki być może trafię, postanowiłem sprawić sobie nieco lepsze magazynki, kosztujące odpowiednio więcej, pewnie, ale mające odpowiednią do ceny jakość. Dobry magazynek ar był wydatkiem prawie dwukrotnie większym od najzwyklejszego modelu, a mnie potrzeba było ich co najmniej sześć, by zachować jakąkolwiek skuteczność, choć po długim przemyśleniu nie był to wcale duży wydatek, porównując cenę za zwykłe magazynki które musiałbym pewnie po całodniowym bieganiu na deszczu wymienić. Magazynki z wyższej półki miały o wiele lepsze wykonanie, i gdyby nie różnica w używanej amunicji, byłyby wręcz nieodróżnialne od oryginałów. Wytrzymałość była podobnie większa, gdyż wytrzymywały one bez problemu uderzenie z dużą siłą o twardą powierzchnię, które nieraz się zdarzały podczas manewrów. Jedną z ich najlepszych cech było to, że nie zacinały się nawet po potraktowaniu piaskiem czy wystawieniu na deszcz. Przy ciężkich warunkach pogodowych, było to naprawdę przydatne.

Takie magazynki, z racji jakości wykonania, świetnie wyglądały i leżały w ładownicach, nie rażąc w oczy jak niektóre z tanich modeli, a dzięki chropowatej powierzchni, wyciąganie ich i przeładowywanie nie sprawiało problemów. Nawet po dniu w terenie, nowe magazynki nie miały absolutnie żadnych śladów zużycia.