You are currently viewing Wzrost roślin dzięki biostymulatorom

Wzrost roślin dzięki biostymulatorom

 

Gospodarstwa ekologiczne również korzystają ze środków, które stymulują wzrost roślin. Różnica polega jednak na tym, że nie są to substancje chemiczne, lecz pakiety minerałów i witamin, a także kultury bakterii wzmagające wzrost rośliny. Ich użytkowanie jest bardzo opłacalne, ponieważ efektywność upraw rośnie. Dzięki temu rolnicy mogą liczyć na większe plony, a także większy zysk z danej uprawy.

Efektywny biostymulator dla roślin

biostymulatory wzrostu roślinWiadomo, że dobór odpowiedniego preparatu jest kwestią osobną dla każdej rośliny. Biostymulatory wzrostu roślin zazwyczaj zawierają pakiet witamin i minerałów, które zostały pozyskane w całkowicie ekologiczny sposób. Dzięki temu możemy liczyć na większą wydajność. Minerały komponowane są w taki sposób, aby wzmocnić system korzenny roślin, który będzie odpowiedzialny za późniejsze pobieranie innych minerałów i wody wprost z gleby. Poza tym kultury bakterii działają jak oprysk. Wszystko zazwyczaj jest w jednym pakiecie. System korzenny zostaje wzmocniony, natomiast bakterie i drobnoustroje likwidują szkodniki i chwasty. Dzięki temu roślina może rosnąć bez potrzeby konkurowania z chwastami o dostępność do wody, gleby, a także słońca. Biostymulatory są niezwykle efektywne, jednak ich dozowanie powinno przebiegać w godzinach nocnych. Dzięki temu temperatura nie spowoduje spowolnienia rozmnażania się pożytecznych bakterii oraz drobnoustrojów.

Wzrost roślin jest możliwy przy odpowiedniej stymulacji i nie trzeba korzystać z preparatów chemicznych. Rynek biostymulatorów cały czas oferuje nam nowe produkty, które podnoszą wydajność plonów. Trzeba przyznać, że rolnictwo ekologiczne jest niezwykle ważne we współczesnym świecie. Jest najbardziej przyszłościowe, gdyż ludziom zależy na swoim zdrowiu i mają coraz większą świadomość tego.