You are currently viewing Z czego robi się hydroizolację na dachu?

Z czego robi się hydroizolację na dachu?

Hydroizolacja dachu to bardzo poważny temat i trzeba wiedzieć, że musi ona zostać wykonana profesjonalnie. Grunt to odpowiedni dobór materiałów. Mało osób zastanawia się, co tak naprawdę jest potrzebne. Przede wszystkim trzeba zastosować folię – w tradycyjnej formie, a także folię w płynie. To bardzo dobre materiały do tego, by wykonać taką hydroizolację.

Materiały hydroizolacyjne na dach

hydroizolacje dachówDach powinien być odizolowany od wody, aby nasz dom na pewno był trwały. Hydroizolacje dachów muszą przebiegać przy użyciu odpowiednich materiałów. Jednym z nich jest folia w tradycyjnej formie. Trzeba ją ułożyć na krokwiach, przed ułożeniem poszycia. Jednak bardzo dobrym rozwiązaniem jest również zainwestowanie w folię w płynie. Jest to substancja, która po zaschnięciu doskonale izoluje od wody. Taka folia w płynie kosztuje około pięćdziesięciu złotych, ale po przesmarowaniu wszystkich łączeń od wewnątrz nie ma szansy na to, że przejdzie przez nią chociażby kropla wody. Jest to niezbędne do hydroizolacji dachów. Można również kupić lakier zabezpieczający do blachy dachowej. Po jego użyciu we wszystkich łączeniach pozostaje spoina, która jest wręcz nie do zniszczenia. Nie ma szans na to, by coś jej się stało, nawet przy wysokich temperaturach. Produkt jest do tego przystosowany, ponieważ wiadomo, że blacha się nagrzewa do dużych temperatur i trzeba takie rzeczy przewidywać.

Takie hydroizolacje trzeba wykonywać dobrze, aby nie mieć problemu z tym, że do domu przecieka woda. Pamiętajmy o tym, by stosować wszystkie możliwe środki, ponieważ ochrona ścian i stropów przed wodą jest bardzo ważna. Nie będzie ryzyka występowania nadmiernej wilgoci w domu. Folia właśnie do tego służy, by zabezpieczyć wnętrze, a nawet drewno konstrukcyjne na dachu.