You are currently viewing Zakup listw sufitowych

Zakup listw sufitowych

 

Sufit nie jest powierzchnią, którą w jakiś sposób dekorujemy. Zazwyczaj jedynie malujemy sufit na kolor biały i zawieszamy na nim lampę bądź też żyrandol. Tymczasem są także inne dekoracyjne elementy, z których możemy skorzystać. Mowa tutaj między innymi o listwach sufitowych.

Dlaczego warto mieć listwy sufitowe?

ozdobne listwy sufitowe gipsoweOczywiście listwy sufitowe mogą przybierać bardzo różny wygląd. Niektóre z nich są bardzo proste i utrzymane w kolorze bieli. Dzięki temu optycznie powiększają przestrzeń i sprawiają, że również nasz sufit może przyciągać uwagę. Bardzo ważne jest także to, iż wiele listw sufitowych jest stylizowanych. Posiadają one żłobienia i motywy dekoracyjne. Warto mieć świadomość tego, iż nie musimy absolutnie decydować się na takie standardowe listwy. Możemy pomyśleć o zakupie takich, które będą przykładowo w stylu danego pomieszczenia bądź też ożywią nieco nowoczesne wnętrze. Takie ozdobne listwy sufitowe gipsowe można zakupić obecnie w wielu sklepach internetowych. Zazwyczaj listwy są w kolorze białym, jednak z powodzeniem można je malować. Listwy gipsowe są dość ciężkie i droższe od styropianowych, posiadają jednak mnóstwo zalet. Przede wszystkim takie listwy są dużo lepszej jakości. Styropian po pewnym czasie zmienia kolor, staje się kruchy, odpada. Jeśli natomiast postawimy na dość trwały gips, wówczas na pewno nie będziemy żałować naszej decyzji. Takie listwy będą cięższe w montażu, ale będą prezentowały się na naszym suficie w elegancki sposób.

Listwy sufitowe naprawdę mogą sprawić, że cała przestrzeń nabierze zupełnie innego charakteru. Listwy są elementem klasycznym, dekoracyjnym, ale i typowo funkcjonalnym. Mogą one przykładowo zakrywać przestrzeń pomiędzy sufitem a ścianą, która nie posiada estetycznego wykończenia.