You are currently viewing Zakup oprawek okularowych

Zakup oprawek okularowych

W dzisiejszych czasach wiele osób dorosłych, także dzieci skarży się na problemy z ostrością widzenia. Jest to spowodowane dużymi zmianami w naszym funkcjonowaniu – coraz więcej czasu spędzamy przed ekranem komputera lub urządzeń mobilnych. Dlatego wiele osób szuka pomocy u okulisty.

Jak dobrać odpowiednie oprawy okularowe?

oprawy okularowe Po dokładnym badaniu okulistycznym, lekarz diagnozuje wadę i zaleca leczenie. Soczewki kontaktowe to doskonała alternatywa dla okularów, które korygują wszystkie wady wzroku. Najwięcej osób ma krótkowzroczność lub dalekowzroczność. Mniej – astygmatyzm. Są to wady często występujące, bo mają związek z nieprawidłowym kształtem gałki ocznej. U osób starszych najczęściej występuje zaćma. Okulary korekcyjne poprawiają ostrość widzenia. Znane ośrodki akademickie takie jak Kraków, prowadzą badania nad nowoczesnymi operacyjnymi możliwościami korekcji wzroku. Jednak większość osób potrzebuje odwiedzić gabinet okulistyczny, by dobrać odpowiednie tanie oprawy okularowe Kraków. W przypadku krótkowzroczności, okulary trzeba nosić stale. Dalekowidzom wystarczy zakładanie ich do czytania. Nieostre widzenie na odległość najczęściej spotyka już nawet uczniów w szkołach (nie widzą tego, co jest napisane na tablicy). Okulary przeciwsłoneczne także mogą funkcjonować jako korekcyjne, dzięki zastosowaniu odpowiednich szkieł. Krótkowzroczność jak i dalekowzroczność, czyli dwie najczęściej występujące wady wzroku, są w zasadzie nieuleczalne. Jednak mniejsza wada zwykle oznacza lepszy komfort funkcjonowania na co dzień.

Im wada wyższa, tym trudniej jest obyć się bez korekcji. Wtedy niezbędna jest konsultacja ze specjalistą, który doradza odpowiednie rozwiązania z laserową korekcją wzroku włącznie. W przypadku dzieci i osób starszych operacja jest niewskazana. Pogłębiająca się wada wzroku może utrudniać pracę i naukę.