You are currently viewing Zalety inwerterowych pomp ciepła

Zalety inwerterowych pomp ciepła

 

Nie każdy słyszał czym są i do czego się wykorzystuje pompy ciepła. Zapotrzebowanie na ciepło do ogrzewania budynków zwiększa się wraz ze spadkiem temperatury na zewnątrz. Ludzie szukają stosownych rozwiązań, aby ograniczyć koszty ogrzewania przy maksimum wykorzystania ciepła. Pompy ciepła są coraz to nowsze i bardziej ekonomiczne. Wykorzystywane są w nich nowoczesne sprężarki.

Korzyści ze stosowania inwerterowych pomp ciepła

inwerterowe pompy ciepłaW nowoczesnych pompach ciepła nazywanych inaczej pompami powietrze woda, wykorzystywane są sprężarki o lepszej jakości, które sprawdzają się idealnie pod względem ekonomicznym. Tradycyjne sprężarki działają na prostej zasadzie- włączenie- wyłączenie, dlatego trzeba wraz z nimi stosować zbiorniczki grzewcze, tzw. wyrównawcze. Inwerterowe pompy ciepła regulują sprężarkę od razu dostosowując jej moc grzania i chłodzenia do zapotrzebowania do ogrzewania budynku i do temperatury zewnętrznej. To tylko jedna z podstawowych zalet ich stosowania. Jeśli na zewnątrz budynku temperatura jest niższa, zapotrzebowanie na ogrzewanie wzrasta i odwrotnie- jeśli temperatura na zewnątrz budynku rośnie, spada zapotrzebowanie na energię grzewczą w środku pomieszczenia- pompa inwerterowa sama potrafi wyregulować odpowiedni zakres temperatury. Kolejna zaleta- sprężarka inwerterowa regulując temperaturę jest bardziej precyzyjna niż zwykłe pompy ciepła, co sprawia, że komfort grzewczy też jest lepszy.

Podsumowując, stosowanie inwerterowych pomp ciepła wpływa na oszczędność w mieszkaniu. Sprawdza się to szczególnie w przypadku bloków mieszkalnych, czy kamienic, gdzie ciepło równomiernie rozchodzi się po mieszkaniach i nie ma przypadku, że w jednym pokoju jest cieplej a w innym zimniej. Jest to pompa duża droższa w założeniu ale przy wykorzystaniu sprawdza się ekonomicznie.