Zalety szkła murano

Zalety szkła murano

Każda kobieta lubi nadać swojej stylizacji uroku, dobierając odpowiednie dodatki. Najczęściej jest to biżuteria, która podkreśli elegancję ubioru lub nada stylu i charakteru, dodając prostej sukience delikatną lub wyraźną ozdobę.

Biżuteria ze szkłem murano

szkło muranoMiasteczko położone we Włoszech słynie nie tylko z pięknych krajobrazów i dostępu do morza. Sama nazwa wskazuje na to, że jest ot tak zwana kolebka, w której zaczęto wydobywać szkło murano. Nazwa  odnosi się praktycznie tylko do wyrobów ze szkła. Na wyspie produkowane są wszelakie z tego tworzywa rzeczy- zaczynając od małych figurek, które turyści kupują na pamiątkę, aż po wyposażenie domów, jak na przykład żyrandole. W innych krajach dosyć luźno stosuje się ten termin, ponieważ nazywane są tak style, wzornictwa i zdobienia związane ze szkłem Murano. Stwarza to okazję do manipulowania przez oszustów i nazywania szkłem muarno ozdób, które tylko po części stwarzają wrażenie, że są zrobione z takiego tworzywa. Najczęściej produkty z Chin są w ten sposób ,,naciągane”. Samo miasteczko Murano jest bardzo niedaleko Wenecji. Aby przedostać się z jednego brzegu na drugi wystarczy przepłynąć łodzią około siedemnaście kilometrów. Właśnie na włoskich wyspach początki wytwarzania wyrobów ze szkła sięgają bardzo dawnych czasów. Mowa nawet o czasach antyku. Już starożytni Grecy i Rzymianie zajmowali się wyrabianiem produktów z tego tworzywa. Jest ono naprawdę twarde i wytrzymałe, dlatego też ciężko cokolwiek z niego zrobić.

Za towar, który dostajemy za granicą należy bardzo uważać. Często oszuści tylko czyhają na osoby, które nie znają się na tym, z jakiego materiału zostało wytworzone i jak wiele pracy zostało w daną rzecz włożone. Często pieniądze nie dorównują wartości danej rzeczy.