You are currently viewing Zalety szkła murano

Zalety szkła murano

Każda kobieta lubi nadać swojej stylizacji uroku, dobierając odpowiednie dodatki. Najczęściej jest to biżuteria, która podkreśli elegancję ubioru lub nada stylu i charakteru, dodając prostej sukience delikatną lub wyraźną ozdobę.

Biżuteria ze szkłem murano

szkło muranoMiasteczko położone we Włoszech słynie nie tylko z pięknych krajobrazów i dostępu do morza. Sama nazwa wskazuje na to, że jest ot tak zwana kolebka, w której zaczęto wydobywać szkło murano. Nazwa  odnosi się praktycznie tylko do wyrobów ze szkła. Na wyspie produkowane są wszelakie z tego tworzywa rzeczy- zaczynając od małych figurek, które turyści kupują na pamiątkę, aż po wyposażenie domów, jak na przykład żyrandole. W innych krajach dosyć luźno stosuje się ten termin, ponieważ nazywane są tak style, wzornictwa i zdobienia związane ze szkłem Murano. Stwarza to okazję do manipulowania przez oszustów i nazywania szkłem muarno ozdób, które tylko po części stwarzają wrażenie, że są zrobione z takiego tworzywa. Najczęściej produkty z Chin są w ten sposób ,,naciągane”. Samo miasteczko Murano jest bardzo niedaleko Wenecji. Aby przedostać się z jednego brzegu na drugi wystarczy przepłynąć łodzią około siedemnaście kilometrów. Właśnie na włoskich wyspach początki wytwarzania wyrobów ze szkła sięgają bardzo dawnych czasów. Mowa nawet o czasach antyku. Już starożytni Grecy i Rzymianie zajmowali się wyrabianiem produktów z tego tworzywa. Jest ono naprawdę twarde i wytrzymałe, dlatego też ciężko cokolwiek z niego zrobić.

Za towar, który dostajemy za granicą należy bardzo uważać. Często oszuści tylko czyhają na osoby, które nie znają się na tym, z jakiego materiału zostało wytworzone i jak wiele pracy zostało w daną rzecz włożone. Często pieniądze nie dorównują wartości danej rzeczy.