You are currently viewing Zasiłek rodzinny w Niemczech

Zasiłek rodzinny w Niemczech

Sporo Polaków nadal wyjeżdża do pracy na terenie Niemiec, gdzie mogą liczyć na wysokie zarobki i korzystne warunki pracy. Dodatkowo, przy posiadaniu małoletnich dzieci można zawsze starać się o wypłatę niemieckiego świadczenia rodzinnego, które przewyższa 500 plus proponowane przez polski rząd. Oczywiście wtedy trzeba będzie zrezygnować z pobierania krajowego zasiłku.

Procedura o niemiecki zasiłek kindergeld

świadczenia rodzinne niemcyPolacy mogą oczywiście samodzielnie złożyć odpowiedni wniosek wraz z kompletem wszystkich wymaganych dokumentów lub też podjąć współpracę z jednym z polskich biur rozliczeniowych. Najważniejsze, aby wszystko odbyło się bez niepotrzebnego stresu i w określonym terminie. Z pewnością dodatkowe rozmowy z niemieckimi urzędnikami nie są zbyt przyjemne podczas starania się o świadczenia rodzinne Niemcy to kraj, w którym jednak obowiązują nieco inne przepisy w szczególności, gdy chodzi o obcokrajowców. Dlatego też lepiej powierzyć całość specjalistom, którzy znają dobrze niemieckie urzędowe realia i będą w stanie załatwić dosłownie wszystko w imieniu klienta – czy to telefonicznie, przez internet czy może tradycyjną pocztą. Jeśli chodzi o koszt takiej usługi to jest ustalany przez każde biuro indywidualnie, jednak klient otrzymuje stosowną informację już na początku rozmów. Nie są to wysokie opłaty, a przecież płacimy za spokój i dodatkową korzyść dla nas oraz naszych dzieci. Pieniądze z pewnością przydadzą się w codziennym wychowaniu, aby spełnić ich marzenia małe i duże.

Na początek warto skontaktować się z biurem, które realizuje tego rodzaju usługi, aby omówić szczegóły i otrzymać listę dokumentów do dostarczenia. Kolejny krok to zapewne tłumaczenie wszystkich zaświadczeń oraz złożenie odpowiedniego wniosku do niemieckiego urzędu.