You are currently viewing Zastanawiam się nad inwestycją, potrzebuję analizy produktywności

Zastanawiam się nad inwestycją, potrzebuję analizy produktywności

Dzień dobry mam do was dzisiaj kilka pytań. W planach mam przeprowadzenie dosyć sporej inwestycji związanej z pozyskiwaniem energii wiatrowej. Zanim jednak podejmę ostateczną decyzję chciałbym zapytać się was, jakie miejsce waszym zdanie najlepiej nadaje się pod tego typu inwestycje.

Analiza produktywności i procedury

analiza produktywnościOczywiście mam w planach przeprowadzenie takich czynności, jak raport środowiskowy. Jednak zanim zatrudnię odpowiednią do tego firmę. Chciałbym wiedzieć, teren nieopodal lasu będzie do tego odpowiedni. Obawiam się, bowiem że analiza hałasu może przebiec niepomyślnie ze względu na zamieszkującą las zwierzynę. Jednak działka, na której mam zamiar wybudować elektrownie, położona jest o około 400 metrów od granicy lasu w związku z tym chciałbym się zorientować, czy to wystarczająca odległość. Zdaję sobie oczywiście sprawę, że takim pytaniami nie uniknę obowiązujących mnie procedur, takich jak analiza migotania cienia, czy też najwyższej jakości analiza produktywności. Zanim jednak zostanę zarzucony tabelkami i licznymi informacjami, z których połowy nie będę w stanie zrozumieć chciałbym, żeby ktoś tak po ludzku powiedział mi czy w ogóle warto w to wszystko inwestować. Nie jestem już młodym chłopaczkiem i każda kolejna inwestycja kosztuje mnie wiele stresu i wątpliwości, dlatego też liczę, że odrobinę mnie dzisiaj wesprzecie. Chciałbym abyście powiedzieli mi czy waszym zdaniem odnawialne źródła energii są dobrą inwestycją. Czy to naprawdę zmniejsza koszta energii elektrycznej i jakie są mniej więcej konsekwencje finansowe wybudowania własnej elektrowni?

Zanim zlecę przeprowadzenie profesjonalnego raportu środowiskowego, przeprowadzam wywiad z wami. Pomożecie, prawda? Bardzo liczę na to, że podzielicie się ze mną swoimi opiniami. Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru!