You are currently viewing Zastosowanie CAD/CAM w wizualizacji

Zastosowanie CAD/CAM w wizualizacji

Wiele firm chciałoby mieć możliwość nie tylko wytwarzania produktów, ale również zobaczenia ich zanim zostaną wyprodukowane. W tym przypadku przychodzi nam na pomoc oprogramowanie cad cam dla firm. Przy pomocy takiego oprogramowania oraz osoby przeszkolonej w ich działaniu, firma ma szansę na stworzenie dokładnej komputerowej symulacji produktu, który zamierzają wypuścić na rynek.

Zastosowanie oprogramowania CAD/CAM

profesjonalny program cadOczywiście programy te nie pozwalają na sprawdzenie, który szampon jest lepszy, bądź jaki kolor lakieru będzie lepiej się sprzedawał. Jednak są niezwykle pomocne w przypadku prac inżynierskich oraz wytwarzania, gdzie obiektem zainteresowań jest koło zębate, chłodnica czy zespół maszyn. Wówczas oprogramowanie to sprawdzi się idealnie. Przy niewielkim nakładzie pracy oraz  podstawowej znajomości zapisu technicznego, osoba przeszkolona w działaniu oprogramowania jest zdolna zaprojektować każdą część. Jakie są zalety takiej wizualizacji? Gotowy obiekt wyświetlany jest w trzech wymiarach, a co za tym idzie – możemy obiekt dowolnie obracać i przyglądać się mu z każdej strony. Dodatkowo profesjonalny program cad posiada możliwość wykonania animacji oraz renderowania obiektów do wysokiej jakości modeli poglądowych. Dzięki funkcjom programu pozwalającym na dopasowanie odpowiedniego materiału dla danej części, otrzymujemy bardzo wysokiej jakości wizualizację tego, co zamierzamy stworzyć.

Na przykład, dzięki użyciu oprogramowania cad możemy się przekonać, czy seria plastikowych wentylatorów w białym kolorze, posiadających metalową nóżkę z czarnymi połyskującymi wykończeniami, będzie się dobrze prezentować. Dzięki możliwościom tego oprogramowania nie tylko zaprojektujemy sobie obraz rzeczywisty przedmiotu, ale i nadamy mu odpowiedni materiał. A jeśli chcemy mieć jeszcze bardziej rzeczywisty obraz zaprojektowanego wentylatora, to nic nie stoi na przeszkodzie do nadania mu animacji obrotu łopatek wirnika.