You are currently viewing Zatrucie wody a geolog

Zatrucie wody a geolog

Nie muszę wam tłumaczyć jak bardzo niebezpieczne jest zjawisko zatrucia wody pitnej. W wyglądzie takiej wody i w smaku nic nie wskazuje na jej zatrucie, ale można bardzo się pomylić, gdyż przyczyną zatrucia mogą być na przykład mikroskopijne organizmy, czyli bakterie, które mogą wywołać poważne choroby zatrucia.

Geolog z Krakowa bada też wodę podziemną

geologWażne jest aby naszą wodę pitną kontrolowali geolodzy z danej instytucji. Wiadomo, że w każdym mieście jak na przykład w Krakowie, Warszawie i wielu innych większych oraz mniejszych miastach są zbiorniki z wodą pitną i tam dany geolog Kraków kontroluje przebieg procesów dostarczania nam wody oraz bada ją co jakiś czas, by sprawdzić czy nadaje się do spożycia. Geologia to nie tylko badanie ziemi, ale też wody. Wzmożone badania geologiczne Kraków są przeprowadzane w okresach, w których występują liczne upały i utrzymują się bardzo długo. Wtedy woda jest narażona na liczne skażenia. Niektórzy z nas nie zdają sobie sprawy, że tego typu badania są przeprowadzane w ich mieście, ale mogę was zapewnić, że są przeprowadzane, trzeba też zaznaczyć, że są one też bardzo drogie. Pomimo kontroli wody pitnej, którą znajdziemy w naszych kranach, to nie powinniśmy jej pić prosto z kranu, lepiej ją przegotować lub przepuścić prze filtr. Są teraz na rynku do tego specjalne czajniki ze specjalistycznymi filtrami do wody. Wzmożone usługi geologiczne Kraków miały miejsce w 2011 roku, gdzie fala upałów nawiedziła południe kraju i zahaczyła o Kraków, w którym mieszkam.

Powiem wam, że bardzo dobrze pamiętam tą sytuację, doszło wtedy do skażenia wody i ludzie musieli pić tylko wodę butelkową.Na szczęście sprawa się rozwiązała bardzo szybko i można było korzystać z tej wody z kranu. Wtedy jednak było wiadomo, że coś jest nie tak z wodą.

Tu doradzi nam geolog z Krakowa – progeo