You are currently viewing Zbiorniki na wodę pitną

Zbiorniki na wodę pitną

 

Zbiorniki na wodę pitną są stosowane najczęściej w miejscu, w którym występuje okresowy niedobór wody pitnej przeznaczonej do spożycia. Są one także bardzo popularne i wykorzystywane w przemyśle spożywczym. Są one indywidualnie dobierane do potrzeb każdej firmy bądź osoby, która aktualnie potrzebuje tego niezawodnego rozwiązania w dostarczaniu wody pitnej praktycznie dla każdego. 

Zalety zbiorników na wodę pitną

zbiorniki wody pitnejPrzechowywanie wody pitnej w takich zbiornikach jest możliwe dzięki zastosowaniu odpowiedniej żywicy epoksydowej, które posiadają certyfikaty Państwowego Zakładu Higieny w zakresie dopuszczenia do stosowania przy kontakcie z wodą przeznaczoną do spożycia oraz do produkcji żywności. Ogromne zbiorniki wody pitnej mają elastyczny wygląd oraz mogą one być oznaczone herbem miasta bądź logotypem danej firmy zajmującej się takimi usługami. Mogą one być także wykorzystywane podczas długotrwałych awarii sieci wodociągowych, w gospodarstwach rolnych, na kempingach oraz wszelkich miastach, w których dostęp do wody jest ograniczony. Głównymi zaletami takich zbiorników jest przede wszystkim wysoka trwałość, która gwarantuje, że nie pękają, nie blakną i nie korodują. Dzięki ich niezawodnej konstrukcji spokojnie można umieszczać je zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Po całkowitym wykorzystaniu takie zbiorniki są bezpieczne dla środowiska i całkowicie nadają się do recyklingu, dzięki czemu mamy pewność, że nie spowodują żadnych zanieczyszczeń.

Wyróżnia się także zbiorniki nadziemne oraz podziemne, które są wykorzystywane najczęściej w branżach spożywczych, komercyjnych oraz rolniczych. Są wyprodukowane z materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu cechują się podwyższoną trwałością oraz odpornością na pękanie i blaknięcie. Posiadają najwyższe standardy produkcyjne zgodne z wytycznymi.