You are currently viewing Zegarki wykonywane z drewna

Zegarki wykonywane z drewna

 

Mężczyźni bardzo często nie lubią nosić biżuterii. Uważają, że wyglądają w niej źle lub nie czują się swobodnie. Elementem męskiej garderoby, który z powodzeniem zastąpi biżuterię, jest zegarek. Odpowiednio dobrany pasuje do wszystkich stylizacja, jest funkcjonalny i nie przeszkadza mężczyźnie w ciągu dnia.

Modne drewniane zegarki dla mężczyzn

drewniane zegarki męskieDopiero niedawno na polskim rynku pojawiły się zegarki w części lub w całości wykonane z drewna. W bardzo krótkim czasie zaczęły cieszyć się popularnością zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Drewniane zegarki męskie cenione są ze względu na ich oryginalny wygląd. Drewno wykorzystywane do stworzenia zegarków jest odporne na zniszczenie i bardzo lekkie. Koperty zegarków wykonywane są z różnych rodzajów drewna jak: bambus, dąb, heban, klon lub orzech. Każdy zegarek jest na swój sposób unikatowy ponieważ każdy kawałek drewna jest inny, różni się odcieniem i ułożeniem słojów. Zatem nigdy nie powstaną dwa identyczne egzemplarze. O każdy zegarek niezależnie od jego ceny, trzeba odpowiednio dbać. Zegarki wykonane z drewna nie powinny być zanurzane w wodzie. Mimo, że drewno użyte do wyrobu jest impregnowane to lepiej nie narażać zegarka na wilgoć jeśli pragniemy, aby posłużył nam przez długie lata. Zegarki charakteryzują się tym, że świetnie wyglądają i przy casualowych stylizacjach i przy bardziej formalnych. Szczególnie pięknie wyglądają zegarki wykonane z ciemnego, prawie czarnego drewna.

Oprócz drewnianej koperty pasek zegarka również może być wykonany z tego materiału. Jest wtedy bardziej sztywny i trochę cięższy. Jeśli decydujemy się jedynie na drewnianą kopertę, pasek przy zegarku najczęściej jest skórzany. Taki model sprzedaje się najlepiej i wygląda bardzo zgrabnie na ręce mężczyzny.