You are currently viewing Ziemniaki na przekąski

Ziemniaki na przekąski

Kto nie lubi ziemniaków albo chipsów? No chyba nie ma takiego człowieka. Ziemniaki w gruncie rzeczy są bardzo zdrowie, niskokaloryczne, do tego pożywne. Zawierają sporo potasu o wręcz są wskazane do tego, aby utrzymać prawidłową dietę. Mówi się, że bulwy ziemniaka przybyły do nas z Ameryki południowej, natomiast przywiózł je Krzysztof Kolumb. 

Smaczne i chrupiące ziemniaki

ziemniaki na chipsyZ ziemniaków można zrobić wiele potraw i każdy ziemniak jest inny. Wyróżniamy wiele odmian ziemniaków, najlepsze to te słodkie przykładowo bataty. Dobry ziemniak cechuje się większa ilością skrobi, ale też musi być ona w odpowiedniej ilości, takie ziemniaki są idealne, do jedzenia na co dzień, można z nich zrobić frytki oraz pieczone ziemniaki. Pieczone ziemniaki w mundurkach, zwłaszcza w mundurkach, mają sporo substancji odżywczych, witaminę c, b oraz mnóstwo potasu. Są bardzo zdrowe, podobnie z ziemniakami gotowanymi na parze w mundurkach, skórka podczas gotowania sprawia, że zatrzymuje wszystkie dobre właściwości w ziemniaku i nie wypłukuje ich.Tak wiec mili państwo jeżeli zdrowo, to tylko ziemniaki na czipsy przeznaczone i w mundurkach, nie ważne czy pieczone czy grillowane czy gotowane, byle w skórce. Każdy z nas jednak lubi chipsy, a chipsy są robione ze specjalnych, podłużnych ziemniaków. Co ciekawe, najnowsze badania wykazują, że uprawa ziemniaków, przeznaczonych na chipsy, jest biznesem bardzo opłacalnym dla rolników.

Coraz więcej rolników decyduje się na uprawę ziemniaków na chipsy, ponieważ te bulwy stosunkowo są łatwiejsze w uprawie. Idealne ziemniaki na chipsy to odmiana denar, które charakteryzują się żółtym  miąższem oraz wysoką twardością. Możemy wyróżnić kilka odmian ziemniaków, a, b i c. A i B są najlepsze nadają się do spożycia, zaś c są bardzo mączyste i zazwyczaj znajdują zastosowanie w hodowli.