You are currently viewing Żółw stepowy prezentem od kuzyna

Żółw stepowy prezentem od kuzyna

Od dawna namawiałem rodziców, żeby kupili mi jakieś zwierzę, ale oni nie chcieli się zgodzić. Byłem odpowiedzialny i potrafiłem zadbać o zwierzaka, ale moje prośby nie przynosiły żadnych efektów. Ostatecznie w całej tej sprawie pomógł mi mój starszy kuzyn, za co byłem mu wdzięczny.

Żółw stepowy w odpowiednim terrarium

terrarium dla żółwia stepowegoKuzyn namówił moich rodziców, żeby zgodzili się na żółwia stepowego. Przyniósł go dla mnie w prezencie i od razu wyjaśnił wszystko rodzicom. Wiedząc, że żółw nie wymaga tyle opieki co na przykład pies, rodzice zgodzili się, żebym go zatrzymał. Mama dała mi pieniądze, żebym mógł kupić pełne wyposażenie dla swojego nowego przyjaciela i poszedłem do największego sklepu zoologicznego. Przede wszystkim potrzebne było mi odpowiednie terrarium dla żółwia stepowego, żeby zapewnić swojemu przyjacielowi odpowiednie warunki. W sklepie zoologicznym trafiłem na doświadczonego sprzedawcę, który pomógł mi w zakupach. Zaproponował mi najlepsze terrarium, które przeznaczone było konkretnie dla żółwia stepowego. Dodatkowo sprzedawca wybrał dla mnie najbardziej odpowiednie oświetlenie, dzięki któremu żółw stepowy miał takie same warunki jak w środowisku naturalnym. W sklepie kupiłem wszystko, czego potrzebowałem, ale nie byłem w stanie sam donieść tego do domu, dlatego zadzwoniłem po ojca. Najbardziej zależało mi na terrarium, żeby przetransportowane zostało w bezpieczny sposób. Tata pojawił się po kilku minutach i razem wróciliśmy do domu z wyprawką dla mojego żółwia stepowego.

Rodzice widząc jak potrafię się zaopiekować żółwiem zrozumieli, że podjęli dobrą decyzją pozwalając mi na zwierzaka. Nawet pomogli wybrać mi imię dla żółwia i nazwałem go Tymoteusz. Zawsze mi się to imię podobało a rodzice uznali, że pasowało idealnie.