You are currently viewing Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dzięki dygestorium

Zwiększenie poziomu bezpieczeństwa dzięki dygestorium

Trudno jest sobie wyobrazić pracę w miejscu takim jak laboratorium bez wykorzystania odpowiedniej jakości sprzętów. Urządzenia tego typu zdecydowanie zwiększają poziom bezpieczeństwa. Szczególną rolę odgrywa dygestorium. To ono powinno być obecne w każdym laboratorium. Dzięki niemu udało się uniknąć wielu, bardzo poważnych wypadków. Wykonywanie niektórych analiz wręcz nie może się bez niego obyć. 

Dobrze zorganizowana przestrzeń w dygestorium

dygestorium laboratoryjneUrządzenie takie jak dygestorium poza swoimi właściwościami ochronnymi stanowi także bardzo dobrze zagospodarowaną strefę roboczą w laboratorium. To właśnie w tym wyciągu laboratoryjnym można przechowywać wszystkie najgroźniejsze substancje, z jakimi pracuje się w laboratorium. Służy do tego specjalna kwasoodporna szafa, która znajduje się zazwyczaj w dolnej części urządzenia. Sam blat, ściany boczne i szyba wykonane są także z materiałów, którym nie straszny kontakt z silnymi kwasami lub zasadami. W dygestorium znajdują się także wszystkie niezbędne media. Wysokiej klasy dygestorium laboratoryjne wyposażone jest w gniazdka na prąd elektryczny, gaz oraz wodę. Dzięki temu można podłączyć w nim urządzenia elektryczne, podgrzać próbki z użyciem gazu, czy umyć zlewki pod bieżącą wodą. Na pochwałę zasługuje także użycie specjalistycznego filtra, który doskonale oczyszcza powietrze zaciągnięte z wnętrza tego urządzenia. Używanie tych urządzeń jest więc bardzo wygodne. 

Podsumowując, nie można mówić o dobrze wyposażonym laboratorium bez wykorzystania sprzętu takiego jak dygestorium. To w nim dobywają się najtrudniejsze analizy chemicznej, które mogą być niebezpieczne. Dygestorium to także świetnie zorganizowana przestrzeń roboczą, która ułatwia wykonywanie poszczególnych zadań. W związku z tym koniecznie trzeba zaopatrzyć się w to urządzenie. Cieszy się ono bowiem bardzo dużym uznaniem wśród laborantów.